FILMAS BILDES SPĒLES APSVEIKUMI ČATS REKLĀMA oHo.lv
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!
"pooh" veikums interešu grupās
tēmas komentāri «-interešu grupas
 Tēma: drausmigi smagi  Grupa: Psiholoģija
 pooh komentārs: Sāc apmeklēt sporta zālīti un censties pārkvalificēties. Drīz Bulduru medicīnas koledžā atkal būs uzņemšana budžeta grupā sociālajiem rehabilitētājiem un aprūpētājiem. Pēc pāris gadu būs arī augstākā izglītība, spēks atgriezīsies pakāpeniski. Galvenais vai esi sev pate vajadzīga. Ja jā, tad rīkojies, ja ne, mirsti. (2014-04-28 20:29)
 Tēma: Kāds ir sekls cilvēks?  Grupa: Psiholoģija
 pooh komentārs: Katrs cilvēks, kuram psihe daudz maz kārtībā ir egoists. Tātad - patmīlis. Jo, ja nemīli sevi, citu mīlestība arī tad nevar būt. Cilvēku, kurš nav egoists tad varam dēvēt par tukšu, bez mīlestības.
Savukārt egoisti iedalāmi divās pamatgrupās. Tie ir tuvredzīgie un tālredzīgie egoisti. Tālredzīgos dēvējam par altruistiem, kuri no savas darbības negūst tūlītēju guvumu, taču gūs baudu no šādas, tuvredzīgi skatot, darbības bez atdeves veikšanas. Par tālredzīgu egoistu tādu dēvē tāpēc, ka darot bez atlīdzības darbus pastāv liela iespēja, ka kaut daļa to, kuri saņēmuši kādu labumu, rīkosies tāpat, katrā gadījumā, pret bezatlīdzības devēju jau nu lielākā mērā. Altruistiskas darbības notiek bez iepriekšēja plāna, spontāni, taču šādu darbību lietderīgā atdeve ilgtermiņā ir lielāka. Tā savā ziņā garīgi cilvēku piepilda un nodrošina tam rāmu dzīvi, vismaz to, kas skar iekšpasauli, kas būtībā ir tā svarīgākā un neatņemamākā cilvēka daļa. Tuvredzīgs egoists vēlas no savas darbības tūlītēju, taustāmu atdevi. Tikai tā tas gūst baudu. Tāpēc arī tādus cilvēkus sauc par sekliem. Jo tie nespēj padziļināti skatīt dzīves norises. Darbība, saņemtais atalgojums, tā izlietojums..sekli ;)
(2014-02-13 06:47)
 Tēma: Mana sieva, vai tiešām topošā alkoholiķe?  Grupa: Psiholoģija
 pooh komentārs: Par alkoholiķi, tiek uzskatīts katrs, kurš regulāri lieto alkoholiskus dzērienus. Un nav svarīga regularitātes amplitūda un izdzertā daudzums.

Par laimi par alkohola atkarīgajiem no alkoholiķiem kļūst vien ap 10% eiropiešu.

Tātad, ja statistiski skatām, viena alga, vai dzer ik dienas, vai dzer piektdienas vakaros ar draugiem, no katriem 10 šādiem alkohola draugiem viens kļūs par atkarīgo.

Ja runājam par konkrēto gadījumu tad ir skaidrs, ka alkoholisms ir klāt, bet vai sieviete ir kļuvusi atkarīga, to var noteikt tikai speciālists.

Bet ārstēt var tikai tad, ja pats saslimušais to tiešām no brīvas gribas vēlas.
(2013-01-28 15:20)
 Tēma: Ticība....  Grupa: Psiholoģija
 pooh komentārs: Ticība ir domas ceļa posms, ejot no nojautas pie atskārsmes.

Iesākumā ir nojauta, apjausma, tad ticība, izziņa, atziņa, sapratne un visbeidzot atskārsme.

Ja salīdzinām šo procesu ar auto. Tad nojauta ir aizdedzes atslēgas ielikšana tās ligzdā. apjausma ir pirmais pagrieziens, kad iedegas paneļa spuldzītes un dzinējs ir gatavs darbam. Ticība ir kā ģeneratora iedarbināšana, kas sāk griest dzinēju. Tad dzinējs sāk darboties un spiežam akselerātora izziņas pedāli, līdz dzinēja darbība stabilizējas un mēs saprotam, ka auto ir darba kārtībā, un varam braukt, kur izvēlamies. Tad braucam un mūs pārņem kustības vienkāršuma atskārtums. Un tā līdz pirmajam šķērslim, krustojumam, kad atkal viss sākas no gala.

Bet mēs taču zinām, kas notiek, ja darbinām un darbinām auto ģenerātoru. Tas uzkarst līdz auto kļūst nelietojams. Un ar ģeneratora palīdzību var gan kādu gabalu braukt, bet tik un tā tas auto nobeidz un mēs paliekam kur esam. Tas pats ar ticību, ja tā kļūst par mūsu mērķi, ne dzinuli mūsu dzīves virzībai kādā vajadzīgā brīdī.

Ir vērts par to aizdomāties, lai saprastu ticības dziļāko būtību un to, kāpēc dažādas organizācijas izvēlas ticību kā savu dalībnieku mērķi?

Tas tāpēc, ka, ja ticību dāvā, lai iekustinātu cilvēku dzīvei, tad cilvēks pasaka paldies, gluži kā auto "piepīpētājam" ziemā un pamājis pateicīgas atvadas aizbrauc. Bet, ja ticība tiek iegalvota kā mērķis, cilvēks nekur neaizbrauc un strādā šis organizācijas labā, ik pa brīdim griežot ticības ģenerātoru, kurš ražo vien troksni un siltumu šai organizācijai. Tāda ir arī kristīgās Baznīcas būtība. Neļaut cilvēkam aizbraukt, to paturēt un baroties no cilvēku bezjēdzīgās ticības, kura var sniegt vien cerības siltumu pašam ticības darbinātājam, bet reālu, materiālu labumu pašai baznīcas organizācijai un tās vadītājiem.

Kas skar Augstākā meklējumus, kas latviešiem tiek dēvēts par Dievu, tad jāraugās uz tiem devumiem, ko tas sniedz. Un tie ir treji-

Laidums, atbrīvošana.

Tas ir tas, ka mēs es
(2012-02-22 08:27)
 pooh komentārs: Tas ir tas, ka mēs esam, kā ar apziņu apveltītas būtnes, subjekti. var apgalvot, ka šādu "būtnu" ir krietni vairāk nekā mēs iedomājamies. Tās ir gan cilvēki, gan dzīvnieki, zivis, putni, augi, tāpat kā ūdens, akmens un it viss, kas sastāv no iekšēji kustīgās matērijas un šis kustības nemitīgi strāvotās enerģijas. Katrs, kas spējīgs kaut jel kādā veidā ietekmēt apkārtējo ir apveltīts ar apziņu, un šo apziņu kopums tad arī ir mūsu realitātes pamats, tas, kas to veido un padara par Mūsu pasauli.
Bet Dievs ir tas, kas no sākotnes līdz šim brīdim un bezgalībā, šo plūdumu un nemitīgo kustību ir nodrošinājis, pašam esot objektīvi reālam, bet mums, kā subjektiem līdz galam neizprotamam. Tas ir, kā dzīvojošam divās dimensijās spēt izprast dzīvi 4 dimensijās. Ja nav spējas kustēties tikai divos virzienos ir jau grūti saprast kustību 4 virzienos, no kurām viena ir laiks. Bet Dievs dzīvo daudzimensiju realitātē, kamēr mēs 4.

Likums.

Tas ir tas, kas nosaka it visa sakarību būtību. Mēs pa daļai vien to atklājam savas sapratnes un spēju robežās un pielietojam pēc savas vajadzības un arī spējas. Kā fizikas, ķīmijas un tamlīdzīgus likumus. Vienlaikus šo likumu ietvaros veidojot savus pieņēmumus, savus likumus, kā tikuma likumus, krimināl, vai administratīvos likumus.

Padoms.

Tā ir saskares vieta starp mums un Dievu. Dieva padoms. Tam ir daudz nosaukumu. Intuīcija, atklāsme, gaišredzība....
Tas ir tas, kas palīdz "zināt" kurp nārstot uz Saragasa jūru jādodas zušiem no Juglas ezera (protams, ja tur vēl kāds pēc cilvēka ķīmiskās iedarbes kāds vēl palicis :)) Un kad tas pēc nārsta nomiris, izšķīlušiem zutēniem dod padomu, kurp jāceļo, lai atgrieztos savā tēvijā, Juglas ezerā.
Mums cilvēkiem, kuriem ir dvēseles remesis - prāts, ši spēja, izmantot Dieva padomu ir vājāka. Bet gluži bez tā mēs neiztiekam un pēc tā mēs nereti tiecamies.
Un, lai spētu šo saskarsmi veidot mēs veidojam sava veida logus uz Dievu, svešvārdā ikonas. Latviešiem tādas ir akmeņi, koki, ūdens. Kuri a
(2012-02-22 08:28)
 pooh komentārs: Kuri ar savu apziņu palīdz mums Dievu sajust tieši un nepastarpināti. Citiem tie ir roku veidoti darinājumi, - gleznas, skulptūras, rotas, simboli, arī cilvēki. Kā piemēram šamaņi, vai priesteri.
Arī pats vārds - Dievs ir ikona, logs pie Augstākā padoma.

Tad, atgriežoties pie ticības. Ticība ir tā, kura palīdz atvērt logu, kad apjaušam augstākā klātbūtni. Vienlaikus gan jāsaprot, ka loga virināšana nepalīdz saskarsmei, bet to kavē un padara neiespējamu. Un tā priesteri, kuru pamatdomai ir jābūt logam, ikonai uz Dievu, būtībā ir sargi, kuri saka, aiz manis ir Dievs, bet pie Dieva tā arī nelaiž. Tie saka, - nāciet, ticiet uz Dievu, bet Dieva padomu vēstīšu es, pēc savas sapratnes un vajadzībām.

Iespējams tāpēc mums, mūsu senčiem nebija dziņa veidot priesteru kārtu un tie ar Dievu veidoja saskarmi tieši, individuāli.

Var vēl piebilst, ka arī mītiskais Jēzus Jaunās derības pastāstos, māca tieši to pašu un asi nosoda organizētās ticības liekulību, tās merkantilo būtību un ļaunprātību.

Taču sarkastiski ir tas, ka šī,- Jēzus nosodītā ticības organizācija, Jēzu ir paņēmusi par savu mesiju, vienlaikus nekādi neņemot vērā tā norādījumus, liedz tās piekritējiem Dieva padomu, dalot tikai bezvērtīgo cerību un aicinot nemitīgi ticēt un piedalīties, pēc Jēzus teiktā liekulībā, sanākot vienkopus un ģenerējot to publiskās lūgšanās :)

Apzinoties, izprotot, noticot, izzinot, un atskārstot šis sakarības, ir iespēja izvairīties no ticības organizāciju lāsta, un vienlaikus pēc brīvas gribas izvēlēties sev piemērotāko ikonu, saskarsmei ar Dieva padomu,- dievpalīgu. Un tad ir viena alga, kas ir mūsu ikona. Akmens, jaunava Marija, Jēzus, vai ozols, Dieva, Allaha, vai Budhas (Tadhata) jēdziens,- vārds un logs.
(2012-02-22 08:29)
 Tēma: Dzenbudisma mūka Kanzen vizīte Rīgā no 06-09.janvārim, 2011  Grupa: Budisms
 pooh komentārs: Paldies par informāciju. Diemžēl viss jau saplānots citādi, bet gaidīšu nākamo plānojumu par aprīļa un marta notikumiem :) (2011-01-06 00:24)
 pooh komentārs: Ja sanāk, nodod Kanzenam. Ja ne, tad, lai paliek :)

lapas zem sniega
guļ bez domām un rūpēm.
nomodā zeme.
(2011-01-06 00:29)
 Tēma: Intuīcija  Grupa: Psiholoģija
 pooh komentārs: Sirdsapziān ir intuīcijas paveids, vai arī intuīcija, sirdsapziņa un tamlīdzīgas mums zināmās lietas ir tas ko dēvē par Dieva padomu?

Vai intuīcija ir tā, kas nēģu mazuļiem pašiem ļauj nonākt tur, kur tiem ir jānonāk, vai arī Zušu mazuļiem no Saragasu jūras atpeldēt uz Juglas ezeru?

Katrā gadījumā, dzīvniekiem ši lieta saglabājusies daudzkārt lieliskāk. Iespējams, ka te no svara ilglaicīgā seklekcija, kad cilvēkus ar labu Dieva padoma ziņu sadedzināja uz sārta pirmos un pirmos lika psihiatriskajās padomju dziednīcās, kur tie pārtapa par dārzenīšiem.

Sagraut ir daudz vieglāk, nekā atjaunot.
(2010-12-30 13:06)
 Tēma: Tas ir pareizi,vai nepareizi?  Grupa: Psiholoģija
 pooh komentārs: Dao klusē, tikai ved. Ja netici, pajautā ceļam :) Ja kāds sakās esam Dao un kaut ko māca, tad tas ir viltvārdis. (2010-07-09 12:35)
Rādu no 1 līdz 10 (kopā 22) nākamās >>
Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.