FILMAS APSVEIKUMI VĀRDA DIENAS ČATS REKLĀMA oHo.lv
Lai lietošana būtu ērtāka, lūdzu, pagriez savu tālruni!
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!

Der ieskatīties un aizdomāties...

 autors: newBorn  lasīts 11942 reizes komentāri: 77 
Divu cilvēku mīlestība ir pašas spilgtākās jūtas, kas tiek veltītas vienam vienīgajam cilvēkam, tās apvieno vīrieti un sievieti vienotā veselumā – vienu no vislielākajām laimēm, kas dāvāta cilvēkam. Taču ar mīlestības uzplaiksnījumu vien ir par maz – lai cik spēcīga būtu šī liesma, tā jāsargā no vēja plūsmas. Mīlestība dzimst pati, taču tā ir mirstīga. Nāves cēloņi visbiežāk nav dabiski, tās pamatā ir mūsu nevērība, neprasme un nevēlēšanās, jo to, kas mums sniegts kā vislielākā dāvana, t.i., otra cilvēka mīlestību un savu mīlestību uz otru cilvēku, mēs tiecamies uzskatīt par pašsaprotamu un tādu, kam nav pievēršama īpaša uzmanība. Taču, lai saglabātu mīlestību, pirmkārt, nedrīkst to pamest novārtā abu dzīves ikdienā, nepieciešams sargāt un kopt gan savas, gan otra cilvēka jūtas kā brīnišķīgu, dārgu un neatkārtojamu ziedu. Otrkārt, svarīgi ir izprast mīlestības būtību un galvenos likumus, kuriem tā pakļaujas. Treškārt, nepieciešams apzināt zemūdens akmeņus, kas sākumā iedragā abu attiecības, bet pēc tam var tās iznīcināt pilnībā.

Ir gluži labi saprotams, ka mīlestības jūtas izpaužas atbilstošās mīlestības attiecībās. Kur izpaužas to būtība? Rīcībā un uzvedībā. Mīlestības un mīlestību attiecību mērķis nav egoistisks pašapmierinājums, bet gan prieks par otra cilvēka prieku, baudu, kas gūta sagādājot baudu otram. Tātad mīlestības formula ir itin vienkārša: ja man ir labi tāpēc, ka tev ir labi, ja es gribu, lai tev būtu vēl labāk, tad es attiecīgi rīkojos, es tevi mīlu. Ja otrs cilvēks izturas tāpat, tad viņš mani mīl.

Vai pievēršat uzmanību darbības momentam, kas ietverts šai formulējumā? Tas nav nejauši, jo mīlestības pamatā ir aktīva orientācija uz tās objektu, jūtu un darbības cieša savstarpēja saistība. Mīlestība, kas mīt tikai mūsos pati par sevi, nevar nedz darīt otru laimīgu, nedz – vēl jo vairāk – rosināt jaunas jūtas un atbalstīt jau esošās. Plaisa starp jūtām un darbību, savu jūtu neapstiprināšana ar reālu rīcību neizbēgami rada disharmoniju abu attiecībās. Ja mīlestība dzīvo tikai paša apziņas noslēgtajā pasaulītē un neizpaužas rīcībā, mīļotais cilvēks neuztvers to un izjutīs ciešanas.

Mīlestības mākslas būtību raksturo prasme dāvāt prieku. Un tas nebūt nav nejauši. Uz mīlestību arī attiecas jau minētais pamatojuma likums, saskaņā ar kuru tās darbības, kurām nav pozitīva emocionālā pamatojuma, tiek izslēgtas no rīcības. Tātad mīlestību nevar saglabāt bez rīcības, kurā tā izpaustos. Bez tam ir svarīgi, lai visas šīs darbības laikus pamanītu cilvēks, uz kuru tās ir vērstas, un lai viņš tās pozitīvi novērtētu.

„Vai var saglabāt mīlestību?”. Cilvēku prātos kaut kā neviļus ir iesakņojies kaitīgs un nepareizs priekšstats par to, ka laiks neizbēgami apdzēš pat viskarstākās jūtas. Kaitīgs tāpēc, ka atsalums abu attiecībās tiek uztverts kā kaut kas gluži dabisks. Nepareizs tāpēc, ka tā nenotiek vienmēr, bet ja arī notiek, tad visbiežāk to kļūdu dēļ, kuras abi paši pieļāvuši. Būtībā mīlestība ar gadiem neizzūd, ja jūs to, protams, neesat izšķieduši sīkos strīdos, ķildās, nesaskaņās. Laika gaitā visbiežāk zūd iespaidu novitāte, cilvēks pierod pie jūtām. Gadās, ka mēs tās vienkārši neievērojam. Parasti visvairāk uzmanības mīlestībai mēs pievēršam attiecību sākumposmā, kad savas jūtas pret otru cilvēku uzskatām par vienu no viskrāšņākajiem ziediem savu pozitīvo īpašību buķetē, ar kuru gribam pārsteigt otru, piesaistīt viņa mīlestības uzmanību, izraisīt mīlestību. Ja abi nerūpēsies par šīm jūtam, nemācīsies tās atjaunot un piesātināt, tad iestāsies pieradums dēl kura mīlestību vairs nepamanām, un tā mūs atstāj.

Tas ir raksts kā es uztveru šīs cildenās jūtas, ko mēs saucam par „Mīlestību” . Es nesaku, ka tā ir vienīgā un patiesā patiesība, bet to es atstāšu katra paša ziņā pieņemt to vai nē. Kā nekā, katrs pats atrod patiesību, kas vairāk atbilst viņa dzīves uzskatiem un kas tur slikts ja viņš tā jūtas labi un spēj darīt laimīgus arī apkārtējos. Es ceru, ka Jums patika šis raksts un Jūs katrs tajā atradīsiet kaut ko priekš sevis.
 << atpakaļ
Komentāri [0-20]
 leezey 2004-10-22 18:05:38.687 
 Es piekrītu,tāda ir nesavtīga mīlestība. Un es vienīgi varu novēlēt ik vienam tādu mīlestību piedzīvot. :) īstenībā lasot kaut ko tādu uzreiz uzlabojās garastāvoklis.
 chik 2004-10-22 23:17:35.483 
 Buutu jau jauki, ja taada arii buutu taa miilestiiba, bet biezhi vien mums naakas saskarties ar egoismu - un tas visas shiis juutas nonaavee...
 hereze 2004-10-23 13:18:35.077 
 labs raksts, pilniibaa piekriitu. Miilestiiba ir smags darbs, bet auglji ir Dieviigi saldi.
 leezey 2004-10-23 13:27:35.030 
 Nedomāju ,ka mīlestība ir smags darbs, ja tā ir pa īstam tad ir ,un ja nav,tad nav.
 skumiigaa 2004-10-23 14:53:19.530 
 Nu man patika raxts visvairak jau pedeja rindkopa ta ir vispar super ta pasaka visu...
Nezinu vai noderes tavs raxts bet padomat i par ko tagad kaut kas jau bus japiedoma attiecibu veidosana,attiecibas ir japiekopj...
 300diena 2004-10-23 20:22:37.907 
 Ja Tu tici tam ko pats raksti, dziivo peec sii principa. Tad Tava dveesele ir skaista. Sargaa to, ceru ka satiksi cilveeku kas domaas taapat un noveertees Tavu dveeseli. Veiksmi.
 regatte 2004-10-23 22:33:32.810 
 Man ljoti patika tavs raksts:)
 pcdeath 2004-10-24 21:12:18.140 
 Jā patiesi vārdi ar dziļu domu un perfekcionismu, bet dzīvē to grūti panākt...
Mēs esam tik atšķirīgi un tāpēc tādus divus balodīšus kopā redzēt ir retums...
 grey 2004-10-25 10:36:50.140 
 Ies laiks un aplauzīs Tavus spārnus. Savā ideālismā un nelīdzsvarotībā Tu esi gatavs aizmirst pats sevi un ziedot cēlo mērķu/ideju labā, tērē savu laiku kaismīgās runās, par kurām pašam nav ne mazākās sajēgas. Vai Tev liekas, ka Tu spēj spriest par mīlestības saglabāšanu, ja pats neesi to piedzīvojis? Nu, neesi Tu dzīvojis nedz 5, nedz 7, nedz 10 vai 20 gadu attiecības un nevari par to spriest.

Labākais, ko Tu vari izdarīt - ieklausīties tajos cilvēkos, kuri tam gājuši cauri. TAJOS stāstos Tavs ideālisms liksies kā maza laiviņa okeānā.
 vis1 2004-10-25 12:37:52.560 
 Ļoti jauki uzrakstīts :) Tikai nevajag aizmirst, ka mīlestība ir arī bioķīmisks process un iedalās divos etapos - iemīlēšanās (kam ir spilgtas izpausmes,bet relatīvi īslaicīgs raksturs - 2-4 mēn.) un mīlestību (kas ir, teorētiski, ilgtermiņa un ar mazāks spilgtu izpausmi). Pilnībā piekrītu izvirzītajam formulējumam! Un, lai katram veicas dzīvē to izbaudīt :))
 edelveisa 2004-10-25 15:54:56.060 
 Mēs visi esam kādreiz tā domājuši, ticējuši ideāliem.Skaisti,ja kaut kripatiņu ticības izdodas saglabāt visu mūžu:)Manuparāt mīlestība un cieņa iet roku rokā.Kad pāriet iemīlēšanās fāze,tad jāseko kaut kam tālāk - atkarībā no cilvēka brieduma pakāpes (te gan mazāk domāju gadus, drīzāk iekšējo briedumu.Ir jābūt savstarpējai cieņai un vēlmei lūkoties un darboties vienā virzienā.Ja tā nav,tad nekas arī neizdodas,lai cik ļoti labi būtu citi apstākļi divu cilvēku kopdzīvei.Reiz kādās kāzās vedēji lasīja dzejoli.Diezgan garš,visu neatceros (hm,vecums,vecums:)) ),bet viena rindiņa iespiedusies atmiņā:"ja tev nekad neapniks kopā ar mani vienu kartupeli mizot...tad tā būs mīlestība..."Muļķīgi?Banāli?Patiesi,jā gan...
 _RiChY_ 2004-10-25 20:18:40.373 
 Nē nu uzrakstītais, tik tiešām ir nopietni un visnotaļ svarīgi man, jo nesen tikai esmu sācis tā pamatīgi mīlēt! Tad jau tagad atliek sākt domāt līdzi, lai visa šī mīlestība neizrādītos tīrā spēlīte, bet nu dien esmu pārliecināts, ka jūtas man ir spēcīgas, bet ko nu par to!
Šādas lietas tiešām jādod lasīt cilvēkiem, kas sākuši tiešām mīlestības ceļu!
Un domāju tā, ka mūsdienās mīlestība - arī - izjūk bieži vien tāpēc, ka tagad visi vadās pēc stereotipiem un ideāliem, kas parasti noved uz nepareizā ceļa! Jo skaistums nevienmēr ir paties, par ko esmu pārliecinājies nu jau vairāk kārtīgi, kaut vai vērojot TV, vai skolas biedrenes...
Sorry.. nezinu, ko ar to gribēju klāstīt, vienkārši simpatizēja, man šis raksts! Aš vai jānokopē un jālasa katru mēnesi, lai nepaliktu vēsāks, pret otru pusīti, jo tas ir tik tiešām svarīgi - ja ir mīlestība, kas manā gadījumā ir ir!!!!


;)

.
 Ilvene 2004-10-26 15:25:12.937 
 Manuprāt,mīlēt pa īstam cilvēkam ir ljauts 3 reizes.un es jau 2vas no tām esmu paspējusi izchakarēt..diemzhēl tā nu sanāca, ka otrs pret mani nejuta to pashu...cerams vēl kādreiz būs lemts mīlēt un es tam ljaushos..
 joziks 2004-10-27 11:12:18.357 
 Miilestiiba ir patiikama lieta, tikai taa nezheeliigi soda tos, kuri nemaak ar to riikoties....ir cilveeki, kas miilestiibu skaidro kaa kjiimisku reakciju, kur izdalaas speciaals hormons, kas rada taadu pacilaatu pashsajuutu, bet shis hormons izdalaas tikai ~3 gadus, taapeec biezhi cilveeki viens otru vairs nemiil...bet raxts tieshaam ir labs un pacilaajoshs
 joziks 2004-10-27 11:15:31.640 
 Par to biokjiimiju es piekriitu vis1
 magone_2004 2004-10-27 15:33:41.920 
 Cik saprotu, tiek meklētas ideālas attiecības. Mīlestība jau ir tas pats. Bet ne katra mīlestība tiek svētīta ar atbildi. Nodibināt attiecības ir tikpat kā uzcelt māju. Bet ne jau katra būs laba! Tai ir jābūt tādai, kas ir dzīvošanai piemērota. Un tāpat ar cilvēkiem. Nepietiek, ka cilvēks tev šķiet piemērots! Ja tu neatbildīsi viņa vajadzībām, nekas nesanāks.
Saskaņai, lai tā būtu ideāla, ir jābūt gan fiziskai, gan garīgai, gan emocionālai. Jāpaliek no saskarsmes apmierinātai gan miesai, gan garam, gan dvēselei. Un jūtu kultūra ir tā, kas visbiežāk pietrūkst. Emocijas parādīt un emocijas savaldīt. Vīrieši to sauc par sentimenu, bet ignorēt emocijas nozīmē atteikties no savas dvēseles vienīgās izpausmes.
Mīlestība ir jūtu auglis. Tā ar apziņu vai prātu ir maz vadāma. Te nostrādā zemapziņa. Tas ir dvēseles kliedziens, ko sauc par sirdsbalsi. To nevar nedzirdēt. Bet vispirms visi saklausa miesas iekāri, tad gara vērtējumu un akceptu, bet par dvēseli aizmirst...
Tiec līdz savam Es un ieklausies, vai tava mīlestība ir īsta. Gars un miesa kliedz ļoti skaļi. Bet Veselais saprāts var palīdzēt. Kad būsi apmierinājis garu, miesas alkas atkāpsies. Tad varēsi ar skaidru skatienu pievērsties savas dvēseles vajadzībām. Un varbūt tad beidzot jutīsi, kas tas ir mīlestība. Tā sajūta ir līdzīga, kā pirms aizmigšanas, kad šķiet, ka vissaldākais ir miegs...
 Rilke 2004-10-27 15:55:00.170 
 100% piekriitu rakstam.
varu necili paglaudiit sev galvinju, es nudien censhos lai manai sauliitei buutu labi, lai vinsh buutu apmierinaats un prieciigi parsteigts biezhi vien. lai vinjam buutu prieks naakt maajas.
tas protams enoziimee, ka esmu vinjam paklaajinsh :)
Un arii vinsh pretii censhas sniegt visu to labaako. Es laikam nemaaceeshu tik skaisti, kaa autors. BET miilestiiba noziimee maaceet dot un justies laimiigam par otra laimi.
 salds_ka_galds 2004-10-27 16:33:36.793 
 kaut kaa taa!
 Dantess 2004-10-28 09:57:05.873 
 Magone_2004, pilnīgi piekrītu Tevis teiktajam. Tomēr arī šķietami labi celtās un stabilās mājas mēdz brukt!
Bet raksts ļoti labs!
 odzinna18 2004-10-29 14:49:58.967 
 gandriizz apraudaajos... Nopietni! Lloti labs raksts! Tagad apzinos cik daudz klluudu esmu piellaavusi. Bet kautko labot ir jau par veelu.
[ rādu 0-20 kopā 77] nākamie >    pēdējie 10 >>

Pievienot komentāru
Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji
Kliko šeit, lai reģistrētos.
Twitter Draugiem Facebook
Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.
oHo.lv izmanto sīkdatnes, lai darbotos un nodrošinātu Tev lielisku pieredzi.
Vairāk par sīkdatņu veidiem, to izmantošanu un konfigurēšanas iespējam lasiet šeit.
p.s. Mums arī nepatīk visi šie logi un paziņojumi, bet tāda nu ir kārtība 😅