FILMAS APSVEIKUMI VĀRDA DIENAS ČATS REKLĀMA oHo.lv
Lai lietošana būtu ērtāka, lūdzu, pagriez savu tālruni!
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!

Kas ir pareizi un kas nepareizi?

 autors: Orchid  lasīts 11437 reizes komentāri: 426 
Lielākā daļa no mums, materiālajā pasaulē eksistējošiem, dzīvo pēc kāda vienota modeļa – tradicionāli tas ir sekojošs: izglītība, karjera, ģimene + vaļasprieki, izklaides, utt.
Mēs tiecamies pēc panākumiem profesionālajā lauciņā, vēlmies būt vizuāli un iekšēji skaistāki, meklējam savu ideālo, vai finansiāli izdevīgāko sadarbības vai dzīves partneri un tām mēs riņķojam, ļaudamies dažādām emocijām, kaislībām un citiem, prātu satracinošiem stāvokļiem.

Un iedomājies, pienāk brīdis, kad dzīves ceļā Tu sastopi cilvēku, kurš saka: “Apstājies un apdomā, kā Tu dzīvo? Kam tas viss? Kam Tev māja, ja kapā to nespēsi paņemt līdzi? Kam Tev ģimene, ja sagādā raizes? Kam Tev tas viss? “ Un ko Tu atbildētu? Rodas pārdomas.. Tu sāc prātot: “Jā, patiesi, man taču ir labi arī šajā dzīvoklītī. Kam man māja? Sieva/vīrs arī it kā labs, kam meklēt citu? Sadzīvot var ar katru cilvēku, jāprot tikai piebremzēt savs Ego. Darbam arī nav ne vainas, vai arī – trulā ikdiena (darbs – mājas), kas liek aizdomāties, kāpēc? Kādēļ man ņemt kredītu un “kalpot” tam? Varbūt es nenodzīvošu tik ilgi, lai šo preci, kas iegādāta, varētu pilnvērtīgi baudīt? Es būšu smagi strādājis, lai atpelnītu šo kredītu un liedzis īstenot kādas citas savas vēlmes?

Tu sāc domāt, vai neesi kā kalps/vergs lietām/cilvēkiem? Tu vēlies kļūt brīvs – no visa...
Galvā rodas haoss un Tu vairs nesaproti, kas ir pareizi un kas nepareizi. Jā, draugi teiks: ‘Ieklausies savā sirdsbalsī!” Ko darīt, ja prāts jau ir sācis kontrolēt Tavu sirdi?
Es ticu tam, ka mūsu prāts vēl nav tik attīstīts, lai izprastu daudzas lietas – mēs piemērojam dažādas teorijas pēc savas saprašanas, bet tas nenozīmē, ka tās ir pareizas, mums šķiet, ja esam cilvēki, tad zina un spējam visu. Ja tā, tad kādēļ nespējam sadzirdēt sikspārņus? Tādēļ, ka tie, savā starpā, komunicē ar īpašo viļņu starpniecību, kurus nespēj uztvert cilvēka auss.
Bet ja auss nespēj uztvert šos signālus, varbūt mēs neesam tik unikālas radības, kas var pretendēt uz frāzi: “Es zinu, kā ir labāk, es zinu, kā ir pareizi...”
Īstenība ir tāda, ka mēs esam sasodītas niecības ar neattīstiem prātiem, kuru pašapziņa ir vienīgais, kas kliedz pēc tā, ka esam pārāki.. Jautājumus ir tikai viens: ‘Pārāki par ko? “

Kas ir un kas nav pareizi? Kā lai mēs to zinām? Varbūt brīdī, kad kāds cenšas mūs pārveidot, atverot acis uz lietām, kuras izliekamies neredzot, mums vienkārši tam jāļaujas? Varbūt patiesi, šīs visas, materiālās pasaules lietas nav nepieciešamas? Varbūt tas ir tikai sabiedrības lielākās daļas radīts mīts, ka nepieciešams iekarot savu vietu zem saules, gūt panākumus dažādās jomās? A kāpēc? Kas no tā mainās brīdī, kad atstājam šo pasauli? Vai kāds atceras 70-gadu lielāko “tusētāju vai modes dāmu, vadošo uzņēmēju” tālaika sabiedrībā? Varbūt pienācis laiks veltīt sevi produktīvākai darbībai?
Miljons jautājumu uz kuriem nav atbildes tikai tādēļ, ka Tu nespēj saprast, kas ir un kas nav pareizi, un brīdī, kad Tev cenšas “atvērt” acis uz jaunām zināšanām Tu apmulsti, saraujies čokurā un mokies fiziskās sāpēs, jo Kāds, kurš saka: “Tu dzīvo nepareizi!” cenšas pārņemt Tevi – Tavus sapņus un cerības.. Tev sāp, jo Tu sāc zaudēt sevi un prātot: ‘Kas tad ir pareizi, kā ir jādzīvo?”
 << atpakaļ
Komentāri [0-20]
 piccaninny 2004-05-07 17:04:03.153 
 un gadaas taa, ka sevi nevar un nevar atrast.
Tad pienaak briidis, kad saproti, ka apkaarteejo smaidi, glaimi, paarmetumi nespeej ietekmeet.
Tad pienaak briidis, kad leenaam topi par sevi.
kad atsakies no sevis pasha pienjemtajiem principiem, noteikumiem, aizspriedumiem.
Kad domas ir briivas, sapnji - briivi.

Varbuut:))
 Olinjsh_Bolinjsh 2004-05-07 17:17:53.217 
 Retoriska teema, par kuru jau Buda savulaik izteicaas gana kodoliigi (ij it kaa pat risinaajumu piedaavaaja).
 arlekiins 2004-05-07 18:18:38.857 
 Patīk jau man mūsdienu "jaunatklājēji". Par visu tiešām jau senajās kultūrās ir izspriedelēts no A līdz Z. Tāda spriedelēšena nekad nekāda rezultāta nav devusi. Viss šis gabals uzrakstīts pilnīgi pa tukšō.
 la_bella_vita 2004-05-07 18:51:30.293 
 Protams, ka tāda situācija rodas, ja pats sen vekad neuzdod jautājumu "nafig tas viss?". Tad tiešām kaut kādi ārēji spēki, kāds ārējs jautātājs spēj tevi izsist no sliedēm.

Tam vajadzētu būt pavisam normālam dzīves ritmam, reizi pa reizes apstāties un padomāt kam tev tas viss. Kaut ko darīt nevis vienkārši tāpat, bet piešķirot tam jēgu. Un vienādi jēgpilna var būt gan izvēle celt, gan necelt māju, gan šķirties, gan nešķirties.
 pPalags 2004-05-07 18:56:53.170 
 es dziivoju tagad... nevis naakotnee vai pagaatnee. :)
 SkiNny 2004-05-07 19:59:30.500 
 Lai vai kā,bet par šādām tēmām var runāt vienmēr.Vai tad Buda vienīgais ir,kurs par to runāja?Katrs cilvēks agrāk vai vēlāk par to iedomājas
 Snorry 2004-05-08 00:27:47.250 
 oho publika, sheit cilveeki izsaka savas domas, nevis atkaarto kaadas senaas kultuuras lietas! domaashan par lietaam, kas muus aptver nekad nevar buut izsmelta vai kaa savaadaak jau izrunaata! Arlekiin netver sevi par viszinoshu, jo paklupsi pret sho sakni:) filosofia mater scentiae est:)
 arturinjsh 2004-05-08 06:03:21.077 
 Izskataas ka Orchid grib aizbeegt no probleemaam ko sniedz mums dziive, bet piekriitiet, nebuus tachu interesanti dziivot bez probleemaam!!
Pat paradiizee (ja taada ir) dziive liksies garlaiciiga ja nebuus probleemu!!
Manupraat stulbs jautaajums: prieksh kam tas viss, kapeec man jaanem krediits un peec tam "javergo". Dieva deelj, ej dziivo dzungljos, grauz banaanus un saknes "na haljavu", un tad kad tev tas viss apniks tu sev teiksi: negribu taa dziivot, gribu kautko citu, apnicis!!Un tad tev kaada mistiska balss teiks: Prieksh kam tev......?? Un saaksies viss no gala. Cilveeks vienmeer ir tiecies peec kautkaa labaaka, skaistaaka, varenaaka. Taapat kaa suns peec koka kur pachuraat. Taadi nu mees esam-dziivnieki:))
Dziivo dziivee dziivu dziivi, SEV un saviem beerniem, teetim, mammai, vecteetinjam............jo savaadaak tachu nebuus interesanti:)))
 arlekiins 2004-05-08 06:32:34.903 
 Neuzskatu sevi par viszinošu, bet kāda jēga rakstīt ko tādu, ja ir pilns ar grāmatām ar tieši tādu pašu pārspriedumu un vēl vairāk... Nevajag man stāstīt, kur es paklupšu un kur nē - pašam savu smadzeņu pietiek. Nekas jauns vais nav pasakāms. Samierinieties ar to! Cilvēki ir dzīvojuši un domājuši tūkstošiem gadu pirms mums. Mūsu šada veida pārspriedumi ir tikai vājas atbalsis salīdzinājumā ar to, ko ir izštukojuši cilvēki, kuri tam ir veltījuši veselas dzīves. Un tāpat galu galā neviens nav ne gudrāks, ne dumjāks. "Pareizi" vai "nepareizi" nekad nav pastāvējis un nepastāvēs.
 vis1 2004-05-08 10:48:54.857 
 Domāju, ka autors patiesībā mēģina pacelt, manuprāt, mūsdienu aktuālāko problēmu - vai sabiedrībā iesakņotā merkantilo vērtību skala tiešām ir adekvāta mūsu garīgās attīstības līmenim? Uz šo jautājumu katram pašam ir jārod sev atbilde. Par sevi varu teikt, ka ar prātu saprotu - kaut kas ir garām, bet praksē pašlaik esmu pārāk slinks, lai ko mainītu. Bet idejas ir ;))
 Orchid 2004-05-08 13:31:05.123 
 Sveiki, "manas" tēmas komentētāji - ja godīgi, apsēdos, ieraugot, ka tēmu publicēja..;) To rakstīju konkrētu emociju brīdī un pat īsti neticēju, ka to nopublicēs, bet, lai vai kā, tēma ir un viela pārdomām arīdzan..:)
 Orchid 2004-05-08 13:33:45.950 
 Arlekīn: jā, tieši budisma mācības iespaidā šī tēma arī radās... jā, tikai un vienīgi tādēļ, jo brīdī, kad salasies šīs "atklāsmes" Tev liek saprast, ka viss ko Tu dari ir muļķīgi, etc. Piekrīti, ka galvā rodas haoss, jo viss, par ko līdz šim esi domājis, ka tā ir patiesība, tiek noliegts un uzksatīts par stulbu?
 breksis 2004-05-08 16:11:33.250 
 Man jau liekas, ka smadzenes tam domātas, lai domātu:) Šķiet,ka tas nevarētu būt nosodāmi,ja cilvēks pats nonāk pie pārdomā kuras itkā jau iepriekš ir "izdomātas" un izspriedelētas
 zizi123 2004-05-08 17:33:26.247 
 Nekas jauns man nav sakāms, cik cilvēku , tik likteņu, katram savs - vienam patīk māte, otram meita, bet citam tikai kleita.
 Perija 2004-05-08 19:50:25.187 
 Manā dzīvē arī bija tāds mirklis,kad viens cilvēks man teica priekš kam tev to visu vajag.Man gan nebija daudz no visa tā ko piemin autors piem.karjera,manta.utt.bet man bija bērni, divi un es viena...man teica paskaties uz sauli,cik tā spoža,paskaties uz mēnesi ,cik tas naktīs ir apaļš,paskaties kā ceriņi zied.....un es patiesībā šim cilvēkam esmu tikai pateicību parādā,jo bez tā visa es varēju dzīvot,bet var arī savādāk dzīvot...vajag kādu kas pasaka...paskaties tur augšup...
 Kamols_tuncis 2004-05-08 21:14:35.217 
 Da vinjam nekaa nav ,tam cilveekam kas to saka....vai nu arrii vinjsh ir totaals krishnja....
:O)))))))
 Sex_bljin 2004-05-09 09:56:12.590 
 nav svarīgi cik Tev dzīvē pieder vai nepieder ,svarīgi ir ,cik laimīgs Tu jūties!:)))
 010101 2004-05-09 13:46:06.233 
 mans viedoklis!
1.Svariigi ko teikushi gudrie senatnee, tomeer ir kaada raksturiiga ieziime! Nedriikst defineet vilosofiju skalji, jo taa jaaatrod katram pasham prieksh sevis. akla ticiiba kaut kam nav cilveeka praata cieniiga.
2.Es nezinu vai pastaav kaada absoluuta atbilde uz visiem jautaajumiem, tomeer tas nav iemesls, lai to nemekleetu.
3.Priekshkam? valstu iekaartas un mainiijushaas atbilstoshi laikmentiem un driiz ir jaabuut, kam jaunam, jo shis vienas taisniibas modelis ir sevi izsmeelis un saak vegjeteet uz sava reekjina, uz veestures sasniegumiem, uz citu modelju lielajaam kljuudaam. viss darbojas peec principa, ka tiek izgudroti balsti balstu balstiishanai. Ir jaameklee un kas atradiis tas skalji nepateiks, bet klusiibaa noraadiis...
4.shaada domu gaita agri vai veelu novediis pie mesijas apzinjas, kas zinaamu apstaaklju sakritiibas rezultaataa nodroshina aatru un iipashi saapiigu "sadegshanu"...
->Autoram: padomaa vai to veelies. Tu mekleesi un pamazaam kljuusi neievainojams, tomeer buus arii kas taads, ko tu nebuusi njeemis veeraa, kas savukaart var maksaat ljoti daargi!

/taads varen gudrs tipinjs ar mesijas apzinju un sarezhgjiitu sejas izteiksmi.../
 Debestinja_ 2004-05-09 14:35:37.060 
 Orchid...nekad neesmu piedaliijusies sjajaas sarunaas...sjodien mazliet palasiiju...un...kaadeelj gan ne..
Es domaaju,ka mums katram ir lietas,kas tiesji mums ir svariigas..jā,protams pasaulei ir savi likumi..pareizie un gudrie..tacju,ja nedziivojam peec taa,ko saka muusu sirsninja..tad nezin vai tam kaada liela jeega...man patiik dziivot ieklausoties sevii..un tad arii viss notiek...
 elisa 2004-05-09 15:32:26.733 
 Nu jā, katram no mums ir kāds dzīves modelis pie kura pieturamies, katram savas prioritātes šinī modelī,- dažam nauda(precīzāk, manta), citam bērni un ģimene, citam viņš pats. Bet svarīgākais tajā visā ir dzīvot šodien. Ir skumji skatīties uz tiem cilvēkiem, kas savas nevarēšanas(varbūt negribēšanas?) dēļ vai kādu dramatisku dzīves pagriezienu rezultātā tā arī iestrēguši kādā savas pagātnes posmā, domādami, ka tikai, lūk, tad viss ir noticis, bet tagad..., ko nu vairs tagad, ja viss ir beidzies. Vai cits gadījums, kad šodien tiek dzīvota pagaidu dzīve, bet rīt, pēc nedēļas, pēc tam, kad tiks mopirkta māja, mašīna vai sazin kas nu vēl, pabeigti trešie pēc kārtas kursi vai iegūts maģistra grāds , tad tikai sāksies īstā dzīve. Nesāksies. Dzīvot vajag tagad, šobrīd. Un nekas, ja šodien domas par lietām ir savādākas nekā bija vakar vai būs rītdien, svarīgi, lai tās būtu paša domas, paša sajūtas, kas tiek domātas un baudītas tieši tajā brīdī, kad viņas ir.
[ rādu 0-20 kopā 426] nākamie >    pēdējie 10 >>

Pievienot komentāru
Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji
Kliko šeit, lai reģistrētos.
Twitter Draugiem Facebook
Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.
oHo.lv izmanto sīkdatnes, lai darbotos un nodrošinātu Tev lielisku pieredzi.
Vairāk par sīkdatņu veidiem, to izmantošanu un konfigurēšanas iespējam lasiet šeit.
p.s. Mums arī nepatīk visi šie logi un paziņojumi, bet tāda nu ir kārtība 😅