FILMAS APSVEIKUMI VĀRDA DIENAS ČATS REKLĀMA oHo.lv
Lai lietošana būtu ērtāka, lūdzu, pagriez savu tālruni!
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!

Svešinieki

 autors: aktieris  lasīts 7392 reizes komentāri: 103 

Svešinieki....
Tik daudz ir lasīts grāmatās un visādās citās vietās par tādu parādību kā svešinieki. Tie šoreiz nav domāti citplanētieši, bet gan tepat planētas Zemes apdzīvotāji, kuri parādās un visbiežāk arī aiziet, tā arī neļaudami sevi saprast vai iepazīt. Ir reizes, kad šāda dabas parādība ir ar negatīvu ietekmi uz vietējo vidi, bet gadās, ka tādu negaidītu cilvēku parādīšanās un pazušana izmaina daudz vairāk nekā citkārt. Šajā gadījumā tās varētu būt cilvēku savstarpējās attiecības. Kas attiecas uz laulībām un tādām lietām, tad bieži vien šādu cilvēku parādīšanās no vienas puses ir ļoti nevēlama, bet ir brīži, ka tieši tas ir vajadzīgs. Nu ko nu es te tagad daudz pļāpāšu, labāk ķeršos vērsim pie ragiem.

Man gadījās pavisam nejauši iepazīties ar kādu cilvēku virtuālā vidē, kā jau tas daudzkārt un noteikti daudziem no jums ir gadījies. Tas nav nekas neparasts vai kaut kas ārkārtējs. Tā divi pilnīgi svešinieki pārmij kādus vārdus, iepazīst virtuāli viens otru tuvāk. Nekur nav rakstīts, ka iepazīst no patiesās puses, katram ir savs tēls šajā vidē, kādu nu kurš to izveido. Bieži vien ļoti tāls no patiesā, bet tajā pašā laikā arī daudz kas ir patiesāks nekā reālajā dzīvē. Tas viss noteikti būtu pētāms vēl speciālistiem, kādiem psihologiem, bet man ir kaut kā nosliece domāt, ka šajā visā manā teiktajā pat varētu būt iespējama arī kāda patiesība, jo, mans subjektīvais viedoklis ir, ka- virtuālajā vidē cilvēks var gan uzlikt sev piemērotāku masku, gan pilnīgi pretēji- justies tieši tā, kā viņš ir vēlējies varbūt visu šo laiku.

Es, protams, neesmu tiesīgs atklāt tagad visu sarunu saturu kā uz paplātes bez otra cilvēka piekrišanas un, patiesībā, šis stāsts ne gluži ir par to. Tā nu man gadījās netīšām kļūt par liecinieku kādam atgadījumam, kas man lika kā jau Latvijas Republikas pilsonim, cienošam šīs valsts likumu un labo vārdu, iejaukties šī otra cilvēka reālajā dzīve. Nezinu, vai tas bija pareizi, kā es rīkojos vai nepareizi, bet tālāk man parādījās vairāki jautājumi, kurus tad nu es tagad pārdomāju un varbūt meklēju risinājumu.

Es biju pilnīgākā svešinieka lomā. To es pats apzinājos, bet tomēr es centos palīdzēt cilvēkam. Es sastapos ar lielu līdzcilvēku pretestību no otrās puses, kas būtu saprotams, jo es taču biju svešinieks, kurš nokritis nez no kurienes un it kā mēģina atbalstīt sev patiesībā pavisam svešu cilvēku. Protams, tam visam ir savi argumenti, bet... Vai tiešām pasaule ir tiktāl sabojāta, ka tā atsakās no jebkura veida nesavtīgas palīdzības? Vai tiešām jebkurai rīcībai apakšā ir jābūt savtīgām interesēm, vēlmei kādam darīt ļaunu? Gandrīz vai jābrīnās, kāpēc skolās liek lasīt obligāto literatūru, kuru vidū ir tāds labestības iemiesojums, kā "Kaķīša dzirnavas"?! Un noteikti ne tas vien, es tikai tagad neko tādu vairs neatceros, bet... Kāpēc cilvēki cenšas saskatīt lielākoties to ļaunāko, to nepatīkamāko, bet ja nesaskata, tad skatās nākotnē, vai no šī te nav kas slikts gaidāms?! Esmu laikam pārāk liels ideālists, bet vai tiešām ir jārīko pasaulē apvērsums, lai cilvēki beidzot sāktu savā starpā uzticēties?! Lai cilvēki beidzot sāktu cienīt viens otru kā cilvēku?! Lai vismaz sāktu mēģināt saprast?! Vai tas tik tiešām ir tik neciešami grūti? Vai ir grūti kādam darīt labu? Vai tiešām ir obligāti jābūt iemīlējušamies, lai redzētu pasauli tādu, kādai tai vajadzētu būt? Protams, tam visam nav jābūt uzspēlētam un tad jau labāk neviltota necieņa vai kādi citi negatīvismi nekā teātris, bet... lab... Varbūt kāds māk to visu man paskaidrot?!

© Aktieris

 << atpakaļ
Komentāri [0-20]
 Josa 2001-08-28 09:52:10.483 
 Tu esi aktieris. Internets ir teātris. Tu atklāti pasaki, ka esi aktieris, mēs to daram slēpti - spēlējam teātri. Pasaule nav sabojāta, bet "dzīve" internetā gan...palīdzīb? Kāda palīdzība....? Nezinu par kāda veida palīdzību tu runā, tāpēc nevaru objektīvi spriest, bet internetā tu daudz nespēsi nevienam palīdzēt. Tu esi svešinieks, kā pats teici - un es arī nemēģinātu īpaši ieklausīties kāda svešinieka padomos. Pat, ja tu centies palīdzēt, jēga maza - esmu to pieredzējusi. Esmu dienām runājusi, stāstījusi, uzmundrinājusi, baxtījusi un rādījusi kādam cilvēkam pasaules skaistāko pusi, bet arī es esmu svešiniece un internetā palīdzēt nevar. Katram ir sava dzīve, padomā pats par sevi, nevis tik daudz par citiem un nepārdzīvo, ka nevari kādam palīdzēt. Sniedz padomus, bet nelien otra svešinieka personīgajā, reālajā dzīvē. Mēs viens otram esam un paliksim tikai svešinieki!
 spaanietis 2001-08-28 10:10:47.513 
 Nu te jau daudz var filozofeet, bet dazhus cilveeeka riiciibas pamatmotiivus jau var atrast tuuliit. Cilveeka dabaa ir svesham neuzticeeties. Tas ir pilniigi dabiski, ka vienam uzticas vairaak, otram mazaak un protams, ka mazaak tam, kas taaalaak, kas nepaziistamaaks. Jo cilveeka pieredze un instikts maaca, ka ir jaabaidaas no vilshanaas. Jo kaads var nodariit saapiigi. Un cilveeks taadeel neuzticaas, kameer reaali neredz, ka neviens nedariis saapiigi. Tajaa pasha laikaa cilveeka dabaa ir savu nesljavu padariit vieglaaku, lai nav tik smagi pa dziivi cilpot. Un taa nu sanaak, ka I-netaa Tu vari ljoti viegli kaadam uzkraut dalju savas nesljavas, jo saviem tuvaakiem tu to negribi nodariit, vai arii vienkaarshi tev nav kaadu, kam tu vari uzticeeties, ka vins tavu uzkrauto nesljavas dalju godpraatiigi nesiis taalaak, nevis izkaisiiis pa puspasauli, veel pateikdams, ka tu taads vaajs neseejs esi.
Un taa nu to nesljavu padari vieglaaku, bet tu ljoti labi apzinies, ka neviens tev reaali paliidzeet nespees un tu pat patiesiibaa to paliidziibu negaidi. Jo tev patieshaam savs reaalais celjs ejams. Vienkaarsi vieglaak uz prieksu var paiet, kad dalja smaguma nonemta...
 DeevaSuns 2001-08-28 14:15:59.250 
 ...tik daudz netaisniibas uz shiis mazaas Pasauliites. Kaadeelj cilveeki ir tik ljauni viens pret otru (ne jau visi) kaadeelj nesaprot viens otru, neciena viens otru... Kur rodas shis ljaunums, paarestiibas... nu droshi ka pashos cilveekos... bet kaadeelj, kaadeelj cilveeki nespeej buut labi...
 Aktieris 2001-08-28 14:41:12.810 
 Hmmm, paaris atbildes...
Esmu jau kaadus paaris gadus "nodziivaajies" pa Inetu un... Vai tieshaam shiis divas pasaules ir tik atshkjiriigas- virtuaalaa un reaalaa. Tas ir taads pats sazinjas liidzeklis, kaa telefons, radio, TV... Nu, tas ir mans subjektiivais viedoklis.
Kas attiecas uz Josas komentaariem, tad es varu apgaast paaris vinjas argumentus. Es patieshaam aizbraucu, personiigi iepazinos un taa taalaak. Buutu man bijis savaadaaks varbuut materiaalais, sociaalais staavoklis, es noteikti vareeju daudz vairaak paliidzeet, nu- redzamaakaa skataa, ne tikai moraali.
Spaanietis, man tika dota iespeeja to visu REAALI izdariit. Tikai deelj taa, ka manas iespeejas bija mazaakas varbuut nekaa citkaart, tomeer taas bija. Taa kaa es nevaru piekrist tam, ka virtuaalaa un reaalaa pasaule ir divas dazhaadas lietas. Shis notikums vismaz man liek apzinaaties, ka taas sapluust kopaa arvien vairaak.
DeevaSuns, labs jautaajums- kaapeec cilveeki nespeej buut labi?! Ar cienju, Aktieris...
 DeevaSuns 2001-08-28 15:30:02.293 
 ...virtuaali vai patiesiibaa, tie visi tak esam mees pashi- cilveeki, dators ar netu ir tik liidzeklis cilveeka rokaas, sazinjas liidzeklis. ...tik buutu labi, ja cilveeki speetu satuvinaaties arii patiesajaa pasaulee, un buutu labi, ja nets buutu shiis sapaziishanaas saakums, nevis cilveeku attaalinaataajs. ...bet tas jau laikam no cilveeka atkariigs, ir cilveeki, kas sabiedriski ir tikai netaa, bet aarpus taa ... , bet ir cilveeki, kas speej staaveet tam paari un nepieveerst veeriibu sazinjas liidzeklim, bet gan pieveerst uzmaniibu pashaam cilveekam, ar ko sazinaas.
 Aktieris 2001-08-28 19:16:08.390 
 DeevaSuns, viedi vaardi! Vai tad tas buutu tik gruuti saprotams?! © Aktieris
 Josa 2001-08-29 10:53:29.280 
 Nejauciet internetu ar reālo dzīvi - nojūdzās daži labi internetā un arī dzīvē paliek stulbi....tie, kas nemāk atšķirt reālo no nereālā ir strupceļā. Nu palīdzi Aktieri labāk tiem, ko dzīvē satiec...saviem tuviniekiem, draugiem, nevis tagad lej asaras, ka naudas nebija un nevarēji kādam svešiniekam palīdzēt. Da pasaule pilna ar tādiem, kas žēlojas un visiem tik un tā nepalīdzēsi. Tieši tā - internets un reālā dzīve ir pārāk atšķirīgas lietas!!!!!
 misame 2001-08-29 14:26:56.200 
 ech... dziive ir cirks un mees visi esam klauni tajaa... akrobaati un zilonji veel nav ieradushies...
virtuaalajaa realitaatee, interneta vadu un kabelju mudzheklii, kur viss ir izspiests caur binaaro sietu, kur katrs tavs vaards ir kodeets un dekodeets, kur tu esi ierobezhots ar tehniskajaam iespeejaam un laiku, tu tomeer vari arii izteeloties, ka ir ieradushies akrobaati un ka cirkam ir arii direktors... bet taa ir tikai tava personiiga izteele... kas varbuut nostiprina tavu viedokli aarpus shiis shljuras.
 DeevaSuns 2001-08-30 09:43:59.687 
 ->josa
pastaasti luudzu, kas Tavupraat ir taa "REAALAA" dziive un kas ir internets, un kaadeelj Tu nespeej iekljaut "REAALAJAA" dziivee arii internetu?
 Hotentots 2001-08-30 11:04:22.060 
 Patiesiibaa viss ir pavisam vienkaarshi. Kaapeec gan jaabriinaas par to, ka sveshinieki viens otram neuzticas. Taada nu ir cilveeka daba (plashi njemot) - otru piechakareet. Vienkaarshaak sakot - egoisms. Buutu muljkjiigi (kaut arii ideaali) uzreiz saakt ar uzticeeshanos. Uzticeeshanaas ir jaaieguust. Jaapieraada, ka esi taa veerts lai Tev uzticeetos. Taapeec arii virtuaalajai sveshinieku pasaulei nav ne vainas. Saakumaa uztver to kaa speeli, bez emocionaalas piesaistes. Ja nu reiz virtuaali esi iepazinies, tad labaak jau laiciigi satikties. Un tad jau aatri noskaidrosies, vai var uzticeeties un vai vispaar ir jeega to dariit. Taas protams ir tikai manas domas, bet taada nu ir reaalaa dziive - ja mees visiem peec kaartas uzticeetos, tad visi buutu jau nonaakushi sazin kur. Labaak leenaak paar tiltu, bet droshi :)
 Josa 2001-08-30 13:22:19.217 
 --> --,--`--,-@ Roze tev par gudriem vaardiem.
Es nekad nepieņemšu internetu kā kaut ko dzīvu. Ok, esmu tikusies ar čata cilvēkiem un? Bte viņi ir un paliek man svešnieki.....nemāku tev DeevaSuns paskaidrot...moš padomāšu...čatojoties...dotajā momentā.....
 DeevaSuns 2001-08-30 15:09:06.873 
 ->josa
telefonu tak Tu ar nepienjem par kaut ko dziivu, bet vai tad tas neiekljaujas Tavaa dziivee? Manupraat neviens no sazinjas liidzekljiem nav shkeerslis cilveeciigaam attieciibaam.
 Josa 2001-08-30 15:24:00.653 
 Ir gan DeevaSuns....mob telefons ir lieta ar kuru es sazinos ar draugiem un pazinjaam. Internetaa ari varu sazinaaties ar pazinjaam, bet ar lielaako dalju no tiem cilveecinjiem ar ko chatojos, es nesatiksos....vinji chataa teelo, speelee lomas, kuras dziivee nespeej nospeeleet.
 nezināms 2001-08-30 15:55:23.577 
 kaapeec vienmeer internetaa ir vilssanaas? chatojot viss ir o.k., bet, kad saac apmainiities ar veestuleem tad viss ir galiigi garaam. viss jaukais ar to arii parasti beeidzas.
koko
 DeevaSuns 2001-08-30 16:10:10.873 
 ->josa
...taatad chats ir vieta kur shos cilveekus var iepaziit pilniigaak. :)

->nezināms
...diivaini, man driizaak ir bijis otraadi :)
 nezināms 2001-08-30 16:45:42.013 
 kas tev viss ir otraadi? tev neveicaas chataa?
koko
 nezināms 2001-08-30 16:50:55.920 
 >DeevaSuns
vai tu biezzi chato? un peec tam kaadai arii veestules raksti?
koko
 nezināms 2001-08-30 16:58:04.403 
 >Hotentots
arii virtuaalajaam attieciibaam var emocionaali piesaistiities. un zaudeejot ssiis attieciibas saap ne mazaak kaa zaudeejot reaalaas...
koko
 DeevaSuns 2001-08-30 18:37:07.640 
 ->nezinaams
nee es pa priekshu rakstu veestules un tad chataa viss saiet greizi :)
bet ja iepaziistas chataa un tad suuta veestules, tad nemaz nesaiet tik greizi, ja vien es to neveelos :)
 Aktieris 2001-08-30 21:04:47.780 
 Bet pamats jau paliek tas pats- internets ir taads pats sazinjas liidzeklis kaa telefons, fax, televiizija vai radio, vai ne taa? Ja tas tiek atziits, tad kaapeec... Varbuut par maz veel shii lieta Latvijaa ir izplatiita un taapeec taadas "achgaarniibas"? Man gan neliekas, ka tas ir tikai Latvijaa, bet visur... Varbuut pie vainas ir kultuura? © Aktieris
[ rādu 0-20 kopā 103] nākamie >    pēdējie 10 >>

Pievienot komentāru
Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji
Kliko šeit, lai reģistrētos.
Twitter Draugiem Facebook
Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.
oHo.lv izmanto sīkdatnes, lai darbotos un nodrošinātu Tev lielisku pieredzi.
Vairāk par sīkdatņu veidiem, to izmantošanu un konfigurēšanas iespējam lasiet šeit.
p.s. Mums arī nepatīk visi šie logi un paziņojumi, bet tāda nu ir kārtība 😅