FILMAS APSVEIKUMI VĀRDA DIENAS ČATS REKLĀMA oHo.lv
Lai lietošana būtu ērtāka, lūdzu, pagriez savu tālruni!
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!

Vai es varu nākt?

 autors: Studente21  lasīts 9215 reizes komentāri: 66 
Varbūt,ka daudzi šo stāstu jau ir dzirdējuši, taču varbūt arī nē. Taču šis stāsts varbūt liks daudziem aizdomāties - karjera vai ģimene. Un šis stāsts ir tāds.

Dzīvoja reiz sieviete un vīrietis. Abi viņi studēja augstskolā un bija savas skaistās un daudzsološās karjeras sākumā. Kādu dienu viņi satikās un iemīlējās. Protams, tam sekoja daudzas tikšanās, visbeidzot kāzas.
Un nepagāja ne pāris gadi, kad nez no kurienes atskanēja jautājums:"Vai es varu nākt?". Izrādās tā bija bērniņa balss, kurš gribēja doties uz Zemi. Taču vecāki viņam atbildēja:"Nē, vēl tu nevari nāakt.Mums jānostiprina sava karjera."
Gāja gadi. Abi izveidoja sev veiksmīgu karjeru. Un kādu dienu atkal ieskanējās bērniņa balss:"Vai es varu nākt?". Taču vecāki atbildēja:"Nē, vēl tu nevari nākt.Mums jānopērk ir sava ģimenes māja."
Protams, laiks gāja uz priekšu un māja tika nopirkta. Līdz atkal ierunājās bērniņa balss."Nu, vai es varu beidzot nākt?". "Nē, mums vēl jānopērk mašīna."

Un tā gāja gadi viens pēc otra. līdz kādu dienu pāris saprata, ka nu ir gatavi bērniņam.Un viņi teica viņam:"Nu tu vari nākt!!!" Taču neviens vairs neatbildēja.....

Varbūt kāds pasmiesies par šo banālo stāstiņu, taču man liekas, ka tas attaino mūsdienu skarbo realitāti.
 << atpakaļ
Komentāri [0-20]
 Andis_B22 2003-12-17 12:47:40.200 
 Nabadziibaa miilestiiba nomirst. Beernin6 ir papildus atbildiiba, kura ir jaaspeej uznemties.
 DrLevins 2003-12-17 13:02:36.590 
 Vairojas tikai bezatbildīgi cilvēki. Ja katrs bērniņa radītājs patiesi apzinātos kādam murgam viņi var nolemt savu mīluli, tad par bērniņiem nedomātu.

Nevienā likumā neesmu lasījis, ka bērnu radīšana ir obligāta un morālistiski ētiskās puses arī pēctecības jautājums ir diskutabls.
 Egmonta 2003-12-17 14:41:55.967 
 Skumji jau ir tas,ka ma-siina ir svariigaaka par beernu...Nekas nespeej atsveert,kad Tu juuti beerna plaukstinu savaa rokaa...Tagad jums ir karjera,maaja,ma-siina,bet piepildiijuma nav tik un taa...
 CoOlErHoTIcE 2003-12-17 18:33:56.247 
 Kaada no taa wisa bija jeega?jaa..warbut jeega no taa,ka tomer kautkas bija..mashinja,maja karjera..bet?!Iznakums nekaads.....zeel,ka vinji taaa.....ehzz.skumji..njegribu turpinat :/
 grey 2003-12-17 18:55:30.247 
 Stāstiņš patiešām banāls. Protams, raksta autore ir sieviete, un viens no tiem cilvēkiem, kuru dzīves jēga un mērķis ir ģimene un bērni. Protams, autore cieši pārliecināta, ka viņas dzīves patiesības der arī pārējiem.
.
Varbūt,ka daudzi šo stāstu jau ir dzirdējuši, taču varbūt arī nē. Taču šis stāsts varbūt liks daudziem aizdomāties - karjera vai ģimene. Un šis stāsts ir tāds.

Dzīvoja reiz sieviete un vīrietis. Abi viņi studēja augstskolā un bija savas skaistās un daudzsološās karjeras sākumā. Kādu dienu viņi satikās un iemīlējās. Protams, viņi nepārgulēja pirmajā randiņā, tam sekoja daudzas tikšanās, visbeidzot kāzas.

Mīlestība darīja savu un jaunās sievietes mātes instinkti un banāli stāstiņi sieviešu žurnālos darīja savu. Bērniņš nāca pasaulē un abu laimīgo vecāku mīlestībai nebija robežu.

Un nepagāja ne pāris gadi, kad nez no kurienes atskanēja jautājums: "Kur mani ziemas zābacinji?". Izrādās tā bija bērniņa balss, kurš gribēja kopā ar citiem bērniem siegavīru celt. Taču vecāki viņam atbildēja:"Nē, vēl jāpagaida bērniņ. Mums jāpataupa naudiņa maizītei!"

Gāja gadi. Mīlestība pamazām transformējās par ikdienu. Un kādu dienu atkal ieskanējās bērniņa balss:"Vai mums kādreiz būs internets?". Taču vecāki atbildēja:"Nē, bērniņ. Mums pašreiz nav naudiņas."
Protams, laiks gāja uz priekšu un ikdiena vēl vairāk abus nogurdināja. Līdz atkal ierunājās bērniņa balss."Nu, kad beidzot mums mājās būs dators, lai es varu pildīt mājasdarbus?". "Pacieties, bērniņ! Ne jau datorā ir gudrība."

Un tā gāja gadi viens pēc otra. Pāris katru dienu jutās noguris. Viņa skatījās ziepju operas, par vieglu dzīvi, intrigām, naudu un romantiku. Viņš pēc darba skatījās futbolu un lādēja valdību par mazajām algām. Līdz kādu dienu pāris saprata, ka kaut kas viņiem ir bijis nepareizi, ka viņiem vienmēr pietrūcis brīvības un naudas. Pāris joprojām pēc tās ilgojās, bet nu vairs viņi nebija jauni. Un viņi teica bērnam: "Tev jāiet savs ceļš. Atceries, ka ģimene un saticība ir pats galvenais dzīvē. Jo tas dara cilvēku laimīgu." Taču viņi paši šiem vārdiem bija zaudējuši ticību.

Varbūt kāds pasmiesies par šo banālo stāstiņu, taču man liekas, ka tas attaino mūsdienu skarbo realitāti.
 oooo 2003-12-17 19:11:31.763 
 Pievienojos Grey galvenajai domai. Nekas nebija nepareizi. Bernins bus, ja ne savs, tad kads, kuram izglabs dzivibu tiesi jusu milestiba un situetiba.
 SpiritDragoness 2003-12-17 21:01:29.797 
 es domaaju ka jabuut liidzsvaram starp karjeras dziivi un gjimenes dziivi... es domaaju ka abos staastinjos sheir ir taisniiba... tikai abi ir pilniigi preteejaas galeeiibas...

cilveece izmirs badaa, no sala utt ja nebuus mums naudas....

bet tai pashaa laikaa....

cilveece izmirs ja mums nebuus beernu, gjimenes...

mazam beernam taa mashiina nav nemaz svariiga... galvenais lai ir jumts, eest un ziemas zaabacinji un galveno kaart vecaaku miilestiiba.... un tv ar nemaz nevajag...
 Mafiozo 2003-12-17 22:28:59.623 
 lai ko es 6eit nerakstiitu, leemumu pienjem katrs PATS konkreetaa gadijumaa. Un nekaadas padomas vairaakumam ljauzhiem nav efektivas. Diemzheel vairaaki muusdieni izveel karjeru, man personiigi svarigaaks ir beerns.
 Jeina 2003-12-17 22:44:07.170 
 Darbaa esi noveerteets, atziits,citi priecaajas un pasham patiik tas, ko dari-taa ir laba karjera. Nezinu nevienu labu karjeristu(i), kuram nav ggjimenes un beernu!Karjeristus, kas kaapj paar liikkiem- zinu, bet vinjiem nav beerni!Nesakiet, ka nav naudas, tik, cik to vajag- buus vienmeer!J.
 nytrox 2003-12-18 00:07:58.717 
 p>S. ...realitātes garša - šādi stāstī(gan tādi kā Grey, gan kā Studente21) ir bijuši jau iz seniem laikie un būs vēl igli, ja vien cilvēce sevi neiznīcinās ar kādu mazu kodolblīkšķi :)))
...bērni būs un vēlpietam daudz, pat ja par to neparūpēsies latvieši, jo mazie auzstrumu draugi par to notiekti parūpēsies (piem., Ķīna) ;p
 sipolss 2003-12-18 09:54:33.420 
 Katrā cilvēkā dievs ir ielicis brīvu izvēli, taču nevaram aizmirst, ka viss ir saistīts. Tikai radot un audzinot bērniņu, mēs atraisam savas jūtas un pirmkārt audzinam sevi un savu pienākuma apziņu, kura ir nepieciešama, kā bērnam, tā karjerai.
Paši sakāt, ka karjeristi bez bēniem iet pār līķiem. Viņi taču citādi neprot... Ja pats neesi iemācījies radīt mīlestību, no kurienes gan viņa nāks? Sapelnīsi daudz naudas un nopirksi? Mēs viņiem piedodam, jo viņi nesaprot, ko dara, taču žēl, ka no viņa nav izveidojies cilvēks.
Man viens sūdzas:"Māja, dzīvoklis un trīs garāžas pilnas ar mantu, nav vairs kur likt." Es smejos: "Tev gan liels kaps būs jārok, lai visu līdz paņemtu. Viņš skatās dumjām acīm un nesaprot. Parasti sakrāj kaudžu kaudzes un norūpējušies ar pelēkām sejām aiziet un "mantu" aizved uz izgāztuvi. Labāk būtu dzīvojuši...
Cits kliedz: "Redz viņam ir, man nav..., bet pats caurām dienām pie televizora programmējas. Ja arī bērni ir, viņi tos nav redzējuši, atjēdzas uz vienu brīdi, ka māja tukša - aizgājuši... Pats iemācījies nav neko
 dinaa 2003-12-18 09:56:26.950 
 pirms kaada laika noteikti nosodiitu shaadu riiciibu, bet tagad saprotu, ka shie cilveeki ir gatavojushi un veeleejushies to pashu labaako beerninja sagaidiishanai. Un patieshaam piekriitu Anda B_22 teiktajam, ka nabadziibaa miilestiiba nomirst.... Shie vaardi neprasa komentaarus, manupraat...
 Egmonta 2003-12-18 10:50:53.170 
 Peec atsausmeem spriezot-20 gadiigie karjeru un mantu veertee augstaak,uzskatot,ka vispirms jaanodrosina materiaalaa baaze.It kaa tas buutu pareizi-teoreetiski.Diemzeel,paziistu vairaakus citaadi veiksmiigus paarus,kuri nu 35-40 gados izmisiigi censas tikt pie beernina,bet...vilciens aizgaajis.Arii vini kaadreiz domaaja taapat...
 Toons 2003-12-18 14:52:57.233 
 Izbeidziet! Man pašai piedzima bērniņš, kad man faktiski nekā nebija, pat papucis fraku parāva. Uz doto brīdi es, ar saviem spēkiem, bez mammām, onkuļiem un omītēm esmu panākusi, ka manai peciņai ir viss, ko viņa vēlas. Pat tik lielā mērā, ka viņa īsti nezin, ko vēlas, lai Ziemassvētku vecītis viņai atnes. Pieņemt svešu bērniņu savā ģimenē, protams, ir ļoti cēla rīcība, bet, ja katru dienu būs jāatceras, ka bija iespēja iegūt savu, bet dēļ kaut kāda absurda, tas netika pieļauts, gluži netīšām šis bērniņš tiks uzskatīts par netīšu vainīgo. Ne jau visās ģimenēs, protams, bet lielāko ties- jau nu noteikti. Varbūt es kļūdos, bet tās ir manas personiskās domas.
 fuurija 2003-12-18 15:30:05.247 
 maacoties vidusskolaa es teicu 1) izgliitiiba, 2) karjera, 3) maajas, 5) viirs, 6) beerns, bet reaali maacoties augstskolaa pirmajaa kursaa konstateeju faktu, ka veelos bebi, izteicu sho domu draugam un shis bija ar mieru taa tiku pie beebja Tagad esmu pabeigusi vienu augstskolu un studeeju otraa, straadaaju prestizhaa uznjeemumaa un manam puiseenam ir viss ko vinjsh veelas
Taa ka arii visu var saakt no otra gala sarakstam :)
Un galvenais, ka esmu jauna, skaista u n saprotosha maaminja savam kjiparam
 grey 2003-12-18 15:46:26.763 
 Lūdzu nesaistīt manu iepriekšējo komentāru ar manu personisko pasaules izjūtu. Mans antistāsts vienkārši bija uzskatāms pierādījums tam, cik ļoti šādi stāstiņi ir banāli. Mans mērķis nebija tā vai cita uzskata propagandēšana. Es uzskatu, ka cilvēkam pašam jāveido sava dzīve, pašam jāzina ko viņš vēlas un kas jādara lai to sasniegtu. Lai katram būtu savas prioritātes. Jā, es atļāvos nedaudz paironizēt par šādiem stāstiņiem, un tikai tāpēc, lai protestētu pret banālu un stereotipizētu dzīves uztveri. Mani kaitina, ka sieviete plāno savu dzīvi pēc izlasītas slejas kādā žurnālā, kur rakstīts, ka sievietei vislabāk jādzemdē līdz 26 gadu vecumam. Mani kaitina, ka citas sievietes saukā par karjeristēm tikai tāpēc, ka viņām nav ģimenes un bērnu, lai gan patiesībā viņas ir ļoti gudras, interesantas sievietes, kam nav ne mazākā sakara ar "iešanu pār līķiem" stereotipu. Utt.
 sirsjnjuks 2003-12-18 21:23:49.843 
 Te nu tiehsam nab [ar ko smeit..zisaku liidzjuutiibu.....zinu kaa tas ir :(
 Lea1 2003-12-19 17:26:15.687 
 Man gan smieklu nenāk, drīzāk acīs sariešas asaras...
Cilvēkiem ir dažādi dzīves apstākļi un es nevēlos tiesāt tos, kuri izšķiras par tādu vai citādu savas dzīves pavērsienu. Zinu tikai to, ka bērni man būsu pats svarīgākais un nozīmīgākais, kas ar mani būtu noticis.
Katram ir savs liktenis, bet šis stāstiņš ir ļoti skumjš un smeldzīgs.. Es nezinu, vai tas attaino pašreizējo situāciju valstī, jo ne vienmēr mums ir pieejama tā objektīvākā informācija..
Bērni - tas ir skaisti un patiesi. Jaukākais, kas sievietei var būt dots..
 Mercuzzio 2003-12-20 01:41:44.543 
 Tagad tādu stāstu ir daudz; pasaulē tas vienkārši ir tā iegājies, pat pieņemts, ka pirmajā vietā tomēr ir jāliek darbs, sociālais un materiālais stāvoklis. Cilvēki arī ir kļuvuši tādi, ka pat, lai sasniegtu savu nosprausto mērķi, ir gatavi pakāpties uz citu cilvēku galvām un izmantotu tās par pakāpieniem pa savām karjeras kāpnēm.
Manuprāt, bērniņš tomēr ir cilvēka dzīvē svarīgākais - tas ir tavas dzīves turpinātājs, papildinātājs, pilnveidotājs. Bērns varbūt arī padara tavu maku plānāku, kādu matu šķipsniņu sirmāku, bet tomēr tas arī padara mīlestību stiprāku.
Bērniņš ļauj aizmirst pagātni un piešķir jēgu nākotnei.
Tad kāda jēga no tās mājas, mašīnas ja nav kam atstāt. Drīzāk kāda jēga no tādas dzīves? Tu visu mūžu tad esi tiecies pēc kāda bezjēdzīga mērķa. Bet vai tomēr tie cilvēciņi, kuri savā dzīvē izlēma, ka bērns nav tas svarīgākais viņu dzīvē, nejūtas vēlāk vientuļi, kad kaut vai aiziet pensijā - kad viņiem zūd tas sociālais stāvoklis pēc kā viņi ir tik izmisīgi tiekušies? Es domāju ka jūtās vientuļi - viņi varbūt arī to neapzinās, bet tomēr sirds dziļumos tie ir nelaimīgi cilvēki. Novecojot un kļūstot veci viņi tik tad apzinās ka varēja būt viss savādāk. V.Igo ir teicis, ka ir tēvi, kas nemīl savus bērnus, bet nav vectēvu, kas nemīl savus mazbērnus.
Jaunībā arī brīžiem liekas, ka vēl esam jauni un gan jau vēlāk domāsim par mazuli. Taču laiks negaida. Negaida uz to lai Tu izdomātu un Tev kļūtu īsti skaidrs vai Tu esi gatavs tādam dzīves pagriezienam. Un tur arī ir jāatzīst, ka tas tiešām ir pats smagākais un grūtākais pagrieziens mūsu dzīvē.
Taču tur jau ir jāizlemj katram pašam kāds būs viņa dzīves modelis. Galvenais, ir izvēlēties sev pareizo, lai vēlāk nebūtu tas jānožēlo, ka tava dzīve ir bijusi tikai cerīga bezcerība...
 liiguce 2003-12-20 03:58:56.497 
 nelasiiju visus kometnaarus, bet es laikam piederu pie tiem, kas domaa, ka no saakuma ir jaasakaarto sava dziive un jaabuut finansiaali gatavam pienjemt beernu un tikai tad ir jaataisa beerni

un nav svariigi, ka beerns veelaak nebuus savs - beernu namos ir aarkaartiigi daudz beernu, kuri veelas gjimenes
[ rādu 0-20 kopā 66] nākamie >    pēdējie 10 >>

Pievienot komentāru
Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji
Kliko šeit, lai reģistrētos.
Twitter Draugiem Facebook
Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.
oHo.lv izmanto sīkdatnes, lai darbotos un nodrošinātu Tev lielisku pieredzi.
Vairāk par sīkdatņu veidiem, to izmantošanu un konfigurēšanas iespējam lasiet šeit.
p.s. Mums arī nepatīk visi šie logi un paziņojumi, bet tāda nu ir kārtība 😅