FILMAS APSVEIKUMI VĀRDA DIENAS ČATS REKLĀMA oHo.lv
Lai lietošana būtu ērtāka, lūdzu, pagriez savu tālruni!
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!

Nopietnas pārdomas par “FOTO vērtēšanu”

 autors: Superzakis  lasīts 6722 reizes komentāri: 32 
Oho jau sanācis pabūt kādu ilgāku laiciņu, un man reiz kāda meitene, kuras anketu biju novērtējusi, pajautāja – kādēļ es nelieku vērtēšanā savu bildi? Es viņai atbildēju, ka šī vērtēšana savā būtībā ir "10 blondīnēm, ja man tās patīk vai 1 rudmatēm, ja man tās nepatīk." Tad nu es aizdomājos par neliela sociāla eksperimenta veikšanu. Ieliku bildi un vienas dienas laikā saņēmu 100% apstiprinājumu iepriekš izvirzītajai idejai.

Tomēr tas man lika padomāt par vēl kaut ko. Tātad – fotogrāfija vispār– kritizēta un debesīs celta, saukta par mākslu un dēvēta par tehniskās pavairošanas produktu – plaģiātu. Kāds tad ir fotogrāfijas statuss? Vai fotogrāfija vispār ir māksla? Varbūt precīzāk – vai fotogrāfija oho ir māksla? Tā kā arī es šad un tad ielūkojos foto vērtēšanas sadaļā, ar interesi var pavērot cilvēku reakciju uz bildēm, un to, kas tad īsti tiek vērtēts kā skaists? Un šeit varbūt būtu vietā nocitēt Kantu, ka gaume ir subjektīva, bet gaumes spriedums paredz objektivitāti – t.i. visu piekrišanu. Protams, ka būtu naivi iedomāties, ka visi cilvēki kādu fotogrāfiju uztvers vienādi vai izteiks līdzīgu spriedumu. Nav vairs tie laiki, nav vairs šādu kanonu. Tomēr man šķita interesants tas fakts, ko varbūt ir pamanījis vēl kāds – izcili labas fotogrāfijas, kuras tiešām var vērtēt kā mākslu nevis tikai skaistu seju, skaistas kājas, skaistas acis u.tml. – oho ir sastopamas ļoti, ļoti reti. Līdz ar to – cik adekvāti ir runāt par fotogrāfiju (ja ar to šeit tik tiešām ir domāts fotogrāfija kā mākslas darbs) vērtēšanu, ja tomēr vērtēts tiek fotogrāfijās esošo objektu (tiem, kas vēlas personīgāku pieeju – cilvēku) izskats, nevis kopējā noskaņa, fotogrāfa meistarība, gaismas un ēnas spēle, kompozīcija un vēl daudzi jo daudzi elementi, ar kuru palīdzību fotogrāfija varētu pretendēt uz mākslas statusu?
 << atpakaļ
Komentāri [0-20]
 CoOlErHoTIcE 2003-12-10 17:57:43.090 
 Iistenibaa es piekritu Superzakjim..daudzi par daudz aiziet liidz citam verteejot,nejau par maxslu...bet par cilveka izskatu kaa taadu...katrs tomer ir cilveex,kats grib kauko sasniegt..vismaz kadu labu atzinju fotografijaa...hehzz...
 ricker 2003-12-10 18:04:46.717 
 es atcereejos vienu pantinju....
tas man liekas vareetu buut saistiits ar sho tematinju...! nezinu... spriediet pashi!

Maat, ko var
redzeet un dzirdeet,
smarzhot un garshot,
izdomaat un sajust,
miileet un baudiit,
suukaat un laiziit,
riit un vemt,
ejakuleet un dzemdeet,
churaat un kakaat,
ieguut un ignoreet,
zagt un paardot,
dievinaat un izniicinaat,
aizmirst un atklaat?
Maakslu, mans deels....
 Miss X 2003-12-10 19:57:55.873 
 Domāju, ka foto veerteešanas idejas autors/autori vienkārši bij domājuši - kā tā smalkāk lai neizskatās brutāli izspiest no maksimāli daudz meitenēm bildes:)

Pati nefanoju par to, lai ieejot jebkurā Rīgas bodē vai ejot pa ielu mani atpazītu nekontrolēts skaits ļautiņu, kurus nepazīstu es un čekotu, ko es ēdu vakariņās:), tādēļ bildes i-netā praktiski nemētāju un pat nedodu. Īsāk sakot - laikam neesmu tendēta uzticēties i-net videi un karināt te savas apakšbikses! Ja būtu baigi daudz laika, izspēlētu kādu teatrālus uzvedumu- makasimālais:) Bet tas jau robežojas ar dīkdienību...:)

Neskatoties uz saviem aizspriedumiem pret to luņa dzīšanu un bilžu izlikšanu ar zemajiem ticamības procentiem un mānīgajiem kameras efektiem vispār, ja kaut ko vērtēju tad to, ka cilvēks atklāj savu dziļāko būtību bildē. Tas ir vienīgais, ko man patīk tur skatīties. Piem, ja viens makškernieks nobildējas ar zivi vai rallists pie autiņa! Ja viņš aiziet uz salonu, noģērbjas līdz apenēm un noziežas ar eļļu atliek secināt, ka 0 kaut kā interesanta un dzīves garšas. Un ar meitenēm apmēram tāpat. Ak jā - vēl viena lieta mani šarmē - kad cilvēsk sirsnīgi sasmīdina ar bildi. Tas tad ir vienkārši abs darbs un pavelk uz augšu garīgo. Lūk tā:) Bet vispār nopietnu attaisnojumu tam neredzu. Viena nenopietna laika nosišana, kas neko labu droši ka neliecina...:) Subjektīvas domas caur manas personības prizmu - tā ka sorry.

p.s. rickeram labs pants. Visādiem onanētājiem pie kompja DROŠI VIEN ka šitas patīk!:))
 nytrox 2003-12-11 03:09:14.670 
 foto&art in oho ?!!!!
Tikai ne -foto vērtēšanas- sadaļā, tā takš nav paredzēta mākslai(jo ir pārlieku daudz ierobežojumi, bet māsklai ir jābūt brīvai&radošai)
...ik pa laikam tur var sastapt arī kādu mākslas darbu, bet tas notiek reti.
Foto vērtēšanas sadaļā nav īsti skaidrs, kas jāvērtē? Cilvēks, kuru var redzēt foto, vai arī pats foto(gaismu spēle iekš foto, oriģinalitāte, vienkāršums, ģenialitāte vai etc.) ...foto taču tiek vērtīti absolūti subjektīvi, ņemot par pamatu tikai cilvēka tā brīža "patīk vai nepatīk", tāpēc vērtējumam ar mākslu ir ļoti maza saikne.
Mazliet citādāk ir ar foto, kuri ievietoti anketās, jo tur radošas domas bildēs var izpaust daudz brīvāk :) un kādu labu mākslas darbu ir iespējams sastapt biežāk. (bet tos jau publiski neviens nevērtē, ja nu vienīgi individuāli)

TO Miss X, ...hmmm, bet es tā arī nesapratu, kur slēpjas tas saprātīgais iemesls, kāpēc inetā neizvietot savu bildi (līdz šim, tas, ka manu foto var ieraudzīt kaut kur inetā, novedis tikai pie jaunu&patīkamu cilvēku iepazīšanas) kā arī neesmu manījis, ka kāds mēģinātu "čekot, ko es ēdu vakariņās", jo cilvēkiem jau tā pat ir ko darīt. :) ...nez, šķiet Tev kaut kāds aizspriedums pret tīklu (tīkls taču ir tikai viens no cilvēku savstarpējās komunikācijas palīglīdzekļiem un nekas vairāk).

p>S. ...un nobeidzot par mākslu, atcerējos veco labo teicienu "art is every where". Ko gan tas nozīmēja? Nez kā citi, bet es vismaz to esmu centies saprast tā => mācies saskatīt skaisto un Tu redzēsi, ka māksla ir visur. :)))
 mostwanted 2003-12-11 10:48:29.373 
 saluuc!njemot veeraa ka man ir pofig vai mani atpaziist uz ielas vai atejaa(shito vaardu neesu veel atkodis kur kas ir aizgaajis,aut.piez.)vai neatpaziist ne uz ielas ne atejaa...ir noteikti juura gariigo jaunieshu kas kjer baigo orgasmu no kaada desinieka...baigam optimistam jaabuut lai te mekleetu kaadu paiku dveeselei:)te jau tik var sviestu pakult kas nedaudz ljau pavilkt luupu kaktus uz aukshu...
 Miss X 2003-12-11 12:31:05.420 
 nytrox - paaugsies, varbuut buus mazaak laika, ja buusi nopietns dzheks:) un briivaa laikaaa brauksi celjojumos ar draugiem, sportosi, un ņemsies visādi pa dzīvi un racionalizēsi laika izmantošanu. Nevis dirnēsi stundām pie ekrānā 1) svētā pārliecībā te atrast patiesību, fotogrāfijām atbilstošas meitenes etc. vai 2) zinot, ka kul sviestu un nosit laiku un rēkojot.

Attaisnojums šim ir viegli pieejama izklaide un garastāvokļa uzlabošana. Tāpēc es saku, ka vienīgie feisi, kuru atrašanās te sevi attaisno, ir tie, kas sasmīdina. Tā ka principā piekrītu mostwnated. Arī tajā, cik nozīmīgi vai nenozīmīgi ir saņemt netā 10-nieku par savu bildi un justies kā oho "stāram". Ja tas ir domājošs cilvēks, tad, pat nokļūstot stāra statusā sapratīs, ka tas viss ir sū... vērts. Tad varbūt tādam kaut kas arī galvā ir...:) Tā lūk:)

Šī ir nobīdīta realitāte, ieskaitot foto:) Un tikai idiņš vai naivs cilvēks to var neņemt vērā. Bet priekš kam es vispār visu šo rakstu?:)) Lai nosistu laiku un pašizklaidētos...:))
 enika 2003-12-11 21:28:15.233 
 Manuprāt tikai atsevišķi cilvēki oho.lv foto vērtē kā mākslu, jo pārējiem kaut kā ir mazsvarīgi kāda tā bilde ir kopumā, ja tu esi resns vai neglīts, bet foto tev ir lielisks...nolaidies uz zemes...augstu atzīmi tu nesaņemsi, jo šķiet, ka šeit cilvēkus vērtē pēc dabas dotumiem un parametriem...
Man arī šķiet kaitinoši tie pārspīlētie 10...ļoti reti kura bilde ir pielīdzināma 10, bet oho.lv tā ir biežāk liktā atzīme...ai ko es vispār te runāju, no tā tāpat nekas nemainīsies....:)
 nytrox 2003-12-12 00:44:56.483 
 Miss X - nu i- baigi vecā atradusies :) un
PIRMKĀERT
tā arī nesapratu, kāds tam visam sakars ar to "kāpēc tīklā nevajadzētu ievietot savu foto"
OTRKĀRT
pa kuru laiku es varu paspēt stundām ilgi dirnēt pie ekrāna?!!, man nav tik daudz brīvā laika kā Tev :). Tu vari atļauties šeit atrasties "Lai nosistu laiku un pāšizklaidētos...:)". Ja es varētu atrast tik daudz brīvā laika cik ir Tev, tad visdrīzāk sen to būtu veltījis izglītībai, piem., apguvis padziļināti filosofiju.
TREŠKĀRT
šķiet, ka Tev ir ne tikai aizspriedumi, skeptisms un neizpratne par mūsdienu jaunākajām tehnoloģijām(piem., inetu), bet Tev piemīt arī stereotipiska domāšana (piemēram, attiecībā uz jauniešiem, kaut vai konkrētāk, mani) :) (piebilde gadījumam, ja nezini, ko īsti nozīmē vārds "jaunieši" - tie ir cilvēki vecumā aptuveni no 17-25 gadiem).
CETURTKĀRT
Caur oho esmu iepazinies ar diezgan daudz cilvēkiem un līdz šim visi sastaptie izskatījušies tā pat kā bildēs (tas man tā vienkārši veicās, vai kā!?!)
PIEKTKĀRT
Esi biedzot piaugusi un uzvedies atbilstoši savam vecumam, t.i., neesi st.... un nemētā plikus, nepamatotus apvainojumus, kam vien pagadās, citādi kādreiz uzrausies un tad tas būs stipri nepatīkami Tev, nevis tam, ko centies apvainot. :)
p>S. ...es vienkārši mēģināju noskaidrot, kāpēc tīklā nevajadzētu izlikt savu foto(jo varbūt tiešām pēkšņi atrodas kāds saprātīgs iemesls), bet Tu uz to atbildēji ar plikiem apvainojumiem. Vai tas nav jauki no Tavas puses :), vai arī tas vienkārši ir veids kā Tu šeit izklaidējies ??? :)))
 ljoljiks 2003-12-13 02:21:48.577 
 Jaatziist, ka Miss X ir objektiiva a nytroks subjektiivs
tipa mani priekstati par netu 1/1 tapeec objektiivi..
:)
 nytrox 2003-12-13 02:55:29.327 
 loljiks - skatos, Tu ar Miss X vienos gados, ...no jums labs paaris vareetu sanaakt :)
 Gaismonis 2003-12-13 18:29:35.530 
 Pirmkaart vajadzeetu tikt skaidriibaa ko tad shai konkursaa veertee. Maaksla, cilveeks, daba, vai tas ko vinsh ar to ir gribeejis pateikt, vai izjust. Tad protams veerteeshanas kaartiiba ir shobriid tikpat stulba, kaa bija un ir palikusi veel stulbaaka, jo nekas nav mainijies uz labo pusi. Es taapat varu ielikt 1 pie veselas rindas 10 un otraadi. Respektiivi sabojaat rezultaatu. Lai gan kas var pazinjot ka taa nav mana taa mirklja parlieciiba un gaume. Bet tiek ierobezhotas manas veerteeshanas iespeejas.
 ljoljiks 2003-12-14 23:06:59.233 
 nytrox, tavos gados loshara arii nebiju, jaapibilst ironiski..
:)
 mokasiins 2003-12-15 20:36:40.967 
 Riktiigas bildes oho iraaa maz, paarsvaraa amatieru uzneemumi. Bet savu funkciju tie vairaak vai mazaak pilda.:)
 _sunflower_ 2003-12-25 19:39:43.623 
 kaapeec fotograafijai oho buutu jaabuut maakslai??? seit foto arii tiek ievietoti, lai papriecaatos par to, ka citiem tu patiic:))
seit nav foto izstaade, kur tiek veerteeta maakslinieka profesionalitaate, bet gan maates dabas dotumi:)
 Andrs 2003-12-30 21:37:44.780 
 Kas gan sche ir, ja ne fotoizstaade?;-))) Ir izstaadiits vesels leerums nekvalitatiivu fotograafiju, kuraas parasti var saskatiit gana gliitas sejinjas.:-))
 Oij 2004-01-03 14:30:03.467 
 Miss X savu foto neievieto tapeec,ka ir vizuaali nepievilciiga.Bet njemot veeraa to,ka vinja izteikti censhas ,lai visi pieveerstu uzmaniibu vinjas ieksheejai pasaulei,Miss x izdomaa visaadus labskaniigus iemeslus,kapeec publiceet bildi Oho esot slikti vai mulkjiigi :) "Normaala sieviete jau iepaziishanos nemeklee un kur nu veel netaa" :)
 Oij 2004-01-03 14:32:23.357 
 Bet par teemu-protams,ka bilzhu veerteeshanas kriteeriji ir 100 % patiik-nepatiik (seja,teels,rakstiitais).Taa pati Miss X zem PILNIIGI VISAAM manaam bildeem ir likusi 1-niniekus tikai deelj taa,ko rakstu par vinju. :)
 Kakke 2004-01-05 16:02:24.123 
 Es teiksu īsi,kad velejos ielikt apsrtaktu foto ,lai novertetu.tadu kas patiešām izskatās pēc mākslinieciskas MAN TO NEPieņema jo esot neskaidra neesot ideāli saredzama seja.Tā lūk!
 Miss X 2004-01-06 19:31:08.153 
 Nu man ir aizdomas, ka zinu, kas shitas ir!!:)), kas slēpjas zem Oij!:))) (Iepriekš atvainojos visiem, ko šis neskar) Nav tiesa- nav tiesa!:) vienreiz, liekas, ieliku 2-nieku:)))) Tas tā - no operas vietējie virtuālie pāvi;))) Mūsu Superdžeki kaameer neizkaapj no ekraana laukaa;))) Un ne Tu mani redzējis esi nekā - uz randiņiem neeju, kur nu vēl ar tādiem mudakiem. Taa lūk!:) Bet vispār šis nav par tēmu vispār nekādu, un nez vai citiem cilvēkiem būs interesanti lasīt.
 Miss X 2004-01-06 19:48:18.513 
 Visiem pārējiem iedomājos, ka šis tomēr IR par tēmu:)) Oij ir mans sens uzjautrināšanās objekts:)) Greens un kādi tur vēl n-tie niki viņam nav bijuši. Kas te vienreiz par satiktajām oho meitenēm bija uzrakstījis savas "Superdžeka":) piezīmes - ka bilde esot WoW un apraksts i-netā, bet dzīvē vienai zobi, otrai mati, trešai nagi nederot un vispār - visas te esot ar "defektiem". (! :)) )
Stāsts interesants no tā viedokļa, ka arī puisis bij saskatījies studijas foto ar apgaismojumiem, ilgi tēmētiem leņķiem un visu un beigās aiziet uz randiņu un - ... meitene kā meitene, ne?:)

Pati par laimi varu būt neitrāla un droši pabraukt augumā šitādiem paviāniem, kas slikti izsakās par manām paziņām, jo uz randiņu esmu gājusi ne taisījusies iet:)) Tā lūk:) Tādi mums te Supervīrieši, kamēr aiz kompja meklē superdžuses, kas slēpjas aiz kompja un ilgi tēmētām bildēm ar pareizajiem leņķiem un pasakainām gaismām;))) Laimīgu pasaku pasauli, Oij!;))
[ rādu 0-20 kopā 32] nākamie >    pēdējie 10 >>

Pievienot komentāru
Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji
Kliko šeit, lai reģistrētos.
Twitter Draugiem Facebook
Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.
oHo.lv izmanto sīkdatnes, lai darbotos un nodrošinātu Tev lielisku pieredzi.
Vairāk par sīkdatņu veidiem, to izmantošanu un konfigurēšanas iespējam lasiet šeit.
p.s. Mums arī nepatīk visi šie logi un paziņojumi, bet tāda nu ir kārtība 😅