FILMAS APSVEIKUMI VĀRDA DIENAS ČATS REKLĀMA oHo.lv
Lai lietošana būtu ērtāka, lūdzu, pagriez savu tālruni!
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!

Jaunās mātes

 autors: liiguce  lasīts 9418 reizes komentāri: 81 

Skumjas .. asaras un skumjas ...
Pār manu vaigu slīd asaras,
Tik skumjas un tik drūmas ...

Skaudras sāpes caurvij viņas tēlu,
Cerības un ilgas jau sen ir tālu…

Tumsa. Aukstums. Vētra. Sniegs.
Jau ilgus gadus es te stāvu vērojot to, kas notiek apkārt. Šajā laikā es esmu redzējusi daudz - asaras un prieku, līksmību un skumjas, cilvēkus spēku pilnbriedā un izsīkumā… To visu es redzēju, to visu es vēroju bez tiesībām un iespējas iejaukties tajā…

Tumsa. Aukstums. Vētra. Sniegs.
Šodien mani arvien vairāk un vairāk pārņem neizsakāms aukstums, šodien mani pamazām iekaro sals un es nespēju ar to cīnīties. Ar katru mirkli es arvien ātrāk un straujāk zaudēju savu dzīvotspēju, es zūdu nebūtībā, es zūdu no šīs pasaules…

Tumsa. Aukstums. Vētra. Sniegs.
Mazajā mājiņā jau vairākas dienas ir saspringta atmosfēra - jaunā divgadīgā puisēna māte jūt savu bezspēcību šajā cīņā ar slimību. Viņas sirdi plosa izmisums un apjausma par bezspēcību šajā brīdī, kad dēlēns deg, cīnoties ar nezināmu slimību, kad mātes mīlestības ir nepietiekoši slimības izārstēšanai vientulībā un nabadzībā…

Tumsa. Aukstums. Vētra. Sniegs.
Es atceros, kā tas viss sākās - tik skaisti un bezrūpīgi: abpusējas simpātijas, draudzība, mīlestība, kāzas … un nodevība.
Un neskatoties uz šīm dzīve sagādātajām grūtībām un pārbaudījumiem, Viņa ir spējusi saglabāt savu dvēseles gaišumu un skaistumu, bet grūtības un bērna slimība viņu pamazām, it kā nemanot iznīcina. Ar katru dienu, ar katru stundu Viņa jūt, kā spēki pamet viņu, viņa jūt, kā viņa pazūd nebūtībā, pazūd no šīs pasaules, pazūd mūžībā.
Bērns. Puisēnam Viņa atdod visu sevi, Puisēnā Viņa atrod spēku, spēku iet, spēku strādāt, spēku dzīvot…

Tumsa. Aukstums. Vētra. Sniegs.
Viņa ir noliekusies pār bērna gultiņu. Puisēna māte jūt, ka tuvojas beigas, beigas viņas sāpēm un mokām, beigas Puisēna slimībai, beigas visam.
Viņa atkal pieglauž savu vaigu pie puisēna pieres, lai sajustu, vai kas ir mainījies uz labo pusi. Nē, nav. Bērns vēl joprojām deg.
Viņa atliecas un sniedzas pēc sveces, lai dotos cauri istabai.
Spēks. Spēks zūd. Spēks Viņu pamet. Viņa jūt, kā spēks viņu pamet, kā spēks un enerģija plūst prom no viņas.
Viņa sniedzas pēc sveces, lai dotos cauri istabai. Viss satumsa un viņa pēkšņi nokrīt bezsamaņā…
Liesma. Sveces liesma. Tā jau dara savu - pamazām ierausās Puisēna gultiņā, apskauj Puisēnu, Māti, galdu, krēslus… Liesma pakāpeniski ieskauj sevī visu māju.

Tumsa. Aukstums. Vētra. Sniegs.
"Cik skaista liesma!" domāju es. Man paliek silti: "Cik brīnišķīga liesma!"
Es sāku deju ar liesmu un tas ir tik burvīgi!
Tumsa. Vētra. Sniegs.
Liesma. Tā sevī apvieno visu. Liesma paliek …

© Liiguce

------------- ~ --------------------
Turpinot tēmu par agrajām laulībām, gribas arī atzīmēt, ka mūsdienās diemžēl ļoti bieži ir manāma situācija, kad jaunā mamma paliek viena ar bērnu. Skumīgi, bet fakts, ka agrs sex un agras attiecības negatīvi ietekmē jaunatni, ja šīm attiecībām seko STS (seksuāli transmisīvās slimības) vai grūtniecība, nedod, Dievs, ja abi kopā, vai ja rodas kāda psiholoģiskā trauma (piemēram kāda ultimāta rezultātā) ! ( ok, tagad man varbūt kāds teiks, kas es tāda esmu, ka es atļaujos ko tādu teikt, pati vēl maza esmu ... bet, tiem, kas to vēlas teikt, gribētu piebilst, ka varbūt cilvēku nevajadzētu vērtēt pēc gadiem, bet gan labāk no dzīves pieredzes un no redzētā ?)

Un tā, "meitene" (nu nevar viņu saukt vairs par meiteni, bet gluži sieviete viņa arī nav...) labākajā gadījumā ir aizgājusi pie ārsta un saņēmusi apstiprinājumu grūtniecībai. Kad viņa sirdi jau māc šaubas par to, vai viņa puisis pēc šīs ziņas paliks kopā ar viņu, pirmās domas, kar ir viņas galvā: " Ko es tagad darīšu? Kas ar mani notiks? Kādēļ tas viss notiek ar mani ? Kādēļ tieši ar mani ? Kādēļ tā nevarēja būt kaimiņu Anna? Kādēļ? ... Tas viss taču notiek tikai filmās un seriālos, bet nevis ar mani ... Ko man tagad darīt? Ko? Kas tagad būs? Pašnāvība ? Mukšana no mājām ? Aborts? "

Manuprāt, tādas vai līdzīgas domas pārņem daudzas "meitenes", kuras ir palikušas stāvoklī. Viss ir ļoti jauki, ja "meitene" saņem vismaz morālu atbalstu no ģimenes puses vai no mīļotā puiša, bet kas ir tad, ja tieši šīs grūtniecības laikā viņa apjauš, ka uz šīs pasaules ir gluži viena, ka tikai un vienīgi viņai pašai ir jācīnās par savām un bērna tiesībām? Morālo atbalstu "meitenes" saņem ļoti reti, jo apkārtējie cilvēki atšķirībā no viņas pašas apzinās, ka viņa savos gads nav gatava kļūt par māti, pirmkārt tāpēc, ka viņa nespēs šim bērnam sniegt normālus dzīves apstākļus, un visbiežāk tādas meitenes ir skolnieces vai tikko pabeigušas skolu, viņām nav nedz normālas izglītības, nedz arī normāla darba, kas spētu nodrošināt viņu pašu un bērnu...

 << atpakaļ
Komentāri [0-20]
 DeevaSuns 2001-08-20 10:48:48.297 
 ...beerns... tas ir skaisti... mums vajadzeetu lolot un apsveikt katru jauno maaminju, kaut varbuut vinja veel ir galiigi jauninja, sniegt vinjai gariigo atbalstu, neatstaat vienu... puisis kursh shaadaa briidii ir speejiigs pamest meiteni nav cilveeka vaarda cieniigs...
Aborts-izeja... nu laikam biezhi ir situaacijas, kad jaunajaam maaminjaam ir jaaizveelas, vai beernu izniicinaat un turpinaat maaciities vai studeet vai straadaat (jo pashlaik shkiet neiespeejami uztureet veel beernu), vai arii ljaut naakt dziiviibinjai pasaulee un dziivot nabadziibaa un truukumaa... kas ir labaak? dziivot truukumaa, vai nedziivot vispaar...
...tik daudz netaisniibas uz shiis mazaas Pasauliites.
 prx 2001-08-20 14:31:06.077 
 Es uzskartu ka vispirmaam kartam jadoma ar galvu. Ja ir reala varbuutiba palikt staavoklii tad vaig pirmstam jau izveerteet iespeejamaas sekas. Es domaju ka ne prezervatiiivi ne cita veida kontracepcija nav tik daarga un nepiejama lai to nevareeetu atljauties. Bet ja jau ir par veelu tad ir smagi........
No vienas puses domas par Abortu - risinajums, kas varbuut nesabojas dziivi un jauniibu, bet no otras puses bailes par iespeejamu veelako neaugliibu. Dzemdeet beernu - risks palikt vienai, sabojaat savu dziivi, kjuut par sabiedriibas atstumto.
Es domaju ka shis jautaajums ir paarak sarezhiits un smags lai buutu tik vienkaarshi atrisinaams. Es domaaju ka pa shiim vientuljajaam maatem pirmkaart atbildiibu ir jauznjemas vecaakiem, kas nav speejushi dot pareizo izgliitibu, kaa arii valstij, kas nav jau skolaa macijus beerniem kas ir sex un grutnieciiba.
 skudra 2001-08-20 15:38:51.590 
 Nevar tachu par visu atbildeet vecaaki un skola! Un vieglpraatiigajaam veejagraabsleem nav ko raudaat - pashas ir vainiigas.
 Snorry 2001-08-20 16:16:20.950 
 khe ir gadiijumi, kaadus arii liigucus sheitan aprakstiijis peec agraam lauliibaam, vai beerna vai aiz utopiskas ceriibas, ka miil viens otru un nodziivos liidz muuzha galam, ir tas mazulis tai "meitenei" puncii.... un ja otra puiite sabiistas un aiztrauc prom, pametot itkaa sirdsmiiljoto, kuru itkaa liekas ka miil itkaa ko, bet viss rodas jau no sabiedriibas attieksmes. protams neba vienmeer meitenes ir taas vainiigaas, jo citreiz pashas veelas notureet puishus pie sevis ar beerna paliidziibu, bet cik saprotu ne par to ir staasts. es godiigi sakot, pats nezinu, kas ir ruupeeties par mazuli, lai gan manai maasai 17 gados paraadiijaas taads mazulis, bet peec kaadaa laika, gada vai diviem vinja izshkjiiraas un ...
sabojaata jauniiba saakas vainas mekleejumi vecaakos, utt. tusinji tikliidz beerns paaugaas un cieteejs ir beerns nevis vecaaki. un sheit saakas cits staasts...
shiis situaacijas ir neizrunaajamas taapat kaa dziive.......
ir labi, ka mees cilaajam un meegjinam izprast sho probleemu, bet kaa buus ar mums pashiem, kad buus un kad vajadzees riikoties....
jautaajums paliks atklzaats tik ilgi kaameer probleema pastaavees!!!
 DeevaSuns 2001-08-20 16:19:45.513 
 ...nu izklausaas ka !skudrai> shii ir svesha probleema. Ne vienmeer tas saistiits ar veejagraabshanu un vieglu raksturu, ja meitene 14 gados ir staavoklii, tad manupraat vainojami vispirmaamkaartaam ir vecaaki, ja nu protams shii ienjemshana nav bijusi piespiedu kaartaa.
 DeevaSuns 2001-08-20 16:19:59.187 
 ...nu izklausaas ka !skudrai> shii ir svesha probleema. Ne vienmeer tas saistiits ar veejagraabshanu un vieglu raksturu, ja meitene 14 gados ir staavoklii, tad manupraat vainojami vispirmaamkaartaam ir vecaaki, ja nu protams shii ienjemshana nav bijusi piespiedu kaartaa.
 Slimais 2001-08-21 07:34:54.280 
 Vainot jau var daudz ko , bet ta tas ir sanācis un pagatni mainit nevar. Galvenais , kas tev pietrukst ir energija.
 Runchelis 2001-08-21 07:56:58.187 
  O go go kaada teema, un kaadas versiijas!!! Man skjiet , ka katram pasham shai jautaajumaa jaauznjemaas atbildiiba, nevar tur vainot skolu, vecaakus, ielu, un veel visus apkaarteejos.
Nu un par to ka toposhais teetis pados peedu, tas jau nu vairaak kaa skaidrs. Tagad jau tie puisishi vel knapaaki par jaunajaam daamiiteem.
Vienkaarshi, zeel, ka to nesaskata shiis meitenes un neveiksmiigi iekriit, sasitot gan savu dziivi, gan tieshaam sev tuvos apkaarteejos cilveekus. Jo neezskatu ka 14 gados nu buutu iztais laiks, kljuut par ikdienas sexsotaju... Vai tad nu tieshaam shai laika taa aizkriit shirmis, ka taalaak par gultu vairs neko neredz...?
 Spindzele 2001-08-21 15:42:47.090 
 Var jau vainot meitenes, bet no otras puses - kaa ar tiem jaunieshiem, kurus ir vienkaarshi jaapierunaa lietot prezervatiivu: gumija luuk vinjam baudu traucee, nospljauties uz visu paareejo.
Gruuti protams pateikt, vai aborts ir labs risinaajums, pashai nav bijis, pretiigi protams, bet shkjiet, ka labaak taa, nekaa mociities pashai, beernu mociit, vecaakiem uz kakla tupeet utt. Bet tas ir katra pasha leemums.
 Zet 2001-08-21 15:47:02.840 
 Protams spriedeleet par to kursh vainiigs, kursh nee ir ljoti viegli. Bat jaunai maaminjai jau vajadziiga reaala paliidziiba, nevis gudras runas. Shaadaa gadiijumaa pirmo paliidziibu ir jaasniedz valstij, ko vinja nevar izdariit sava truuciiga budzheta deelj, taapeec jaapaliidz ir mums vienkaarshiem cilveecinjiem. Ja katrs no mums izdariis kaut nelielu darbinju vai arii ziedos kaut vai vienu latinju, tad arii jaunaam maaminjaam buutu vieglaak un vinjas nejustos atrautas no sabiedriibas.
 zakitc 2001-08-21 16:49:47.140 
 nu - jaa!! sausmigi gudri jus te visi esat uzrakstijusi - sanak, ka zelta viduscela nav, ja?? Vienmer kads ir vainigs - laikam ta ari ir, bet....velns vinu zina. :(
 zakitc 2001-08-21 16:50:25.450 
 nu - jaa!! sausmigi gudri jus te visi esat uzrakstijusi - sanak, ka zelta viduscela nav, ja?? Vienmer kads ir vainigs - laikam ta ari ir, bet....velns vinu zina. :(
 DeevaSuns 2001-08-21 17:09:41.840 
 ->zet
atvaino zet, kaadeelj valstij, un kas ir shii valsts, vai taa neesam mees pashi? valsts, valsts... pashiem cilveekiem vajag paliidzeet, tas tak tai maaminjai buutu svariigaak, ja vinja zin, ka vinjai paliidz tuvu staavoshie, nevis kaut kaada valsts.
 Zet 2001-08-22 10:29:44.700 
 valsts - ir administratiivs orgaans, kuru tieshaam veido valsts. bet zinot kaada ir valsts atieksme pret vientuljaam maaminjaam, tad jau var pateikt, ka mees visi tieshi taapat atiecamies pret vinjaam. man vienkaarshi negribaas ticeet, ka mees visi kopaa esam tik vienaldziigi pret shiim varoniigaam meiteneem.
 ooooo 2001-08-23 04:47:36.967 
 ooooooooo
 Savaadaa 2001-08-23 13:51:10.920 
 vai patieshaam vainiigas vienmeer ir tikai taas jaunaas metenes, kas veelas buut miileetas un buut vajadziigas savos patsmit? un kur paliek vinju miiljotie puishi un taa saucamie teevi, kas parasti ir vecaaki gados un "praatiigaaki", vai patieshaam vinjiem nav jaauznjemas atbildiiba pilniigi ne par ko? ar taa tas arii beidzas - iekriti, pati vainiiga ...
 panthera leo 2001-08-23 13:57:38.030 
 Nevaru atbildeet viennoziimiigi, vai aborts buutu pareizais risinaajums shaadaa situaacijaa. No vienas puses - jaa (argumenti jau tika izteikti), bet no otras puses.... cilveeki ir speejiigi tikt galaa arii ar veel lielaakaam probleemaam savaa dziivee, tad kaapeec gan nesanjemties un neuznjemties sho atbildiibu?
Par iemesliem... hmm.. tomeer palieku pie uzskata, ka vainojams ir tikai cilveeks pats, nevis vecaaki, sabiedriiba, valsts etc. Ieprieksh mineetie faktori, protams, ietekmee cilveeku, tachu galeejo "jaa" vai "nee" sakaam mees pashi. Ne taa? Un veelreiz varu atkaartot to, ka vajag arii kaadreiz padraudzeeties ar smadzeneem, pirms likties gultaa.
 DeevaSuns 2001-08-23 16:26:39.343 
 ->panthera
kaadas smadzenes tajaa 14 gadiigajaa skukjiitii var buut? beerns tak veel un pie vinjas nezinaashanas vai tad vainojama vinja pati?...
...laikam jau vainojams nav neviens, mees tak nevaram vainot Pasauli par to ka dziivojam...
 panthera leo 2001-08-24 10:47:12.467 
 -> Deeva Suns
Man 2 labas draudzenes no skolas pirmo reizi paarguleeja 14 gados, un ne taapeec, ka bija blozgas, bet gan taapeec, ka bija "lielaa miila" uznaakusi un rozaa brilles uz aciim. Peec tam, protams, apdedzinaajaas, bet neviena no vinjaam nepalika staavoklii!!! Neesmu veel tik veca palikusi, lai neatcereetos, cik daudz iisteniibaa ir saprashanas taadaa 14-gadiigaa meitenee (ja, protams, shii saprashana ir Dieva dota jau no pirmssaakumiem).
Abas meitenes, starpcitu, no labaam gjimeneem. Vecaaki feini, nesuudzeejaas. Skolaa maaciijaas labi, draugu pietika. Vienkaarshi cilveeki laikam padomaaja druscinj ar galvu, nevis ar otru galu, un taapeec viss laimiigi beidzaas - bez aborta vai negribeeta beerna...
 panthera leo 2001-08-24 10:53:19.297 
 -> DeevaSuns
Aizmirsu piebilst (citaats no mana komenta :) )-
Par kontracepciju kaa taadu zinaaja arii 100 gadus atpakalj, mainaas tikai metodes. Un informaaciju ieguut var ne tikai no zhurnaala "Ziiliite" :))

Jaa, un es vairs nezinu, vai tagad 14-gadiigos taa iisti var saukt par beerniem.... ja taa paskataas un saliidzina, tad vinji runaa un dara taadas lietas, ko mees labi ja 16 gadu vecumaa... taa kaa... akceleraacija, laikam... :) man liekas, ka vinji nav ne iisti beerni, ne iisti pieaugushie - kaut kas pa vidu, un, iespeejams, no taa arii ciesh visvairaak...
[ rādu 0-20 kopā 81] nākamie >    pēdējie 10 >>

Pievienot komentāru
Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji
Kliko šeit, lai reģistrētos.
Twitter Draugiem Facebook
Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.
oHo.lv izmanto sīkdatnes, lai darbotos un nodrošinātu Tev lielisku pieredzi.
Vairāk par sīkdatņu veidiem, to izmantošanu un konfigurēšanas iespējam lasiet šeit.
p.s. Mums arī nepatīk visi šie logi un paziņojumi, bet tāda nu ir kārtība 😅