FILMAS APSVEIKUMI VĀRDA DIENAS ČATS REKLĀMA oHo.lv
Lai lietošana būtu ērtāka, lūdzu, pagriez savu tālruni!
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!

Agrās laulības ?

 autors: liiguce  lasīts 11737 reizes komentāri: 143 

Agra "mīlestība", kaisle, mukšana no mājas murgiem, kurus rada vecāku strīdi un kautiņi (nu loģiski - alkohola iespaidā) .. meitene paliek stāvoklī, notiek kāzas, viss it kā skaisti un jauki ..
Paiet laiks, un kādā dienā rodas apjausma, ka nemaz tik labi un skaisti nav ..

Laulība bērna dēļ, lai gan tika uzskatīts, ka bērns ir savstarpējās mīlas auglis, - tik plaši zināma situācija. Ir taču ļoti daudz jauniešu, kas ir kļūdījušies un kas ir "apprecējušies bērna dēļ", bet kas tomēr vēlāk saprot, ka viņiem nav lemts dzīvot kopā ? Kāda tad ir maksa par šīm jaunības kļūdām?? Pazaudēta veselība? Zaudēts sirdsmiers? Sabojāta dzīve?

Un kas īsti ir "vainīgais" šajā situācijā, kad laulība nav izdevusies un kāds no "jauniešiem" vēlas izdarīt pašnāvību vai arī pamatīgi ir sabojājis veselību, šo iekšējo strīdu iespaidā ? Vecāki, kas nespēja bērnam veltīt pietiekoši daudz laika un uzmanības, lai pastāstītu par dzīves grūtībām un kontracepcijas līdzekļiem? Jaunatnes pārgalvība? Bailes uzticēties kādam un pastāstīt par situāciju pirms laulībām ? Vai vispār kāds ir vainīgs ... ?

Tik daudz jauniešu apdedzinās, vēl īsti nesākuši dzīvi .. Tik daudz jauniešu ....
Kāpēc tas viss notiek ? Kāpēc?
Un vai vispār agrās laulības spēj būt noturīgas?

 << atpakaļ
Komentāri [0-20]
 DeevaSuns 2001-08-13 14:11:13.030 
 Bet pastaav arii lauliibas, kuru iemesls ir beerns, un taas ir laimiigas, kur beerns ir satuvinaajis viens otru un dariijis laimiigus un vinji ir iemiileejushi viens otru veel vairaak.
Agriinas lauliibas... ja cilveeks veelas preceeties, kaut arii skaitaas ka ir jauns savos gados, kaadeelj lai to nedariit. Ja mees vadiitos peec principa, ka veelaak var nebuut tik labi vairs...tad jau neviens vairs nelaulaatos.
Kas vainiigs... neviens.
 liiguce 2001-08-13 14:22:48.293 
 NU nenoliedzami ir tas, ka beerns lauliibu vai nu nostiprina vai arii rada veel lielaaku plaisu attieciibaas, bet ... ja ir runa nevis par to, ka dikti veeleetos preceeties savos jaunajos gados, ber runa par to, ka tajaa situaacijaa, kad meitene ir palikusi staavoklii liekas, ka citas izejas ka lauliiba no dotaas stituaacijas nav ... ?
 zeenc 2001-08-13 15:20:47.607 
 ..beediiga situaacija.. un tajaa paschaa laikaa, diezgan klasiska... Lai mani neviens nepaarprot, uzreiz gribu pateikt, ka nevienu nenosodu un pats savaa laikaa arii esmu sasmeelies dazjaadu suudu pilnu muti, bet...
...esmu stingri paarliecinaats, ka tas viss ir iespeejams tikai cilveeku egoisma un lepnuma deelj!! Pirmkaart un galveno kaart tapeec, ka cilveeks (atsevisckji indiviidi)jau sen sevi ir paaugstinaajuschi pari Dievam!! Greeks muusdienaas tiek pieliidzinaat \"Lunaparkam\"! Sak`: \"Nu kas tad traks, vinji jau tikai izklaideejaas!\" No schaadaam izklaideem, kur attieciibaas nav pienaakuma, atbildiibas, cienjas un miilestiibas var sagaidiit tikai un vieniigi sabojaatus liktenjus, izjukuschas gjimenes un (piedodiet)beernus, kuri nebuus pilnveertiigi sabiedriibas loceklji, jo vinji JAU uzskatiis, ka nepilnas gjimenes ir normaala paraadiiba! Paradoks, bet cilveekbeerns, kursch pavadiijis beerniibu dzeeraaju gjimenee un redzeejis schausmas, netikumu utt, lai kaa pat varbuut gribeedams no taa izbeegt, tomeer turpina miit vecaaku iestaigaato tacinju...
Sirds saap redzot sabojaatos cilveeku liktenjus!! Taa vien gribaas kliegt - ATJEEDZIETIES - un saprotiet, ka ir likumi peec kuriem ir jaadziivo un tas ir tikai juusu paschu labklaajiibas labad!! Bet cilveeki nedzird, jo greeka mirklis schkjiet saldaaks un svariigaaks par visu! NEGREEKOT - tas ir nemoderni! ...ljoti beediigi... :((
 JOSA 2001-08-13 15:38:54.327 
 Liiguce, esam jau par to runaajusas...veleejos atbildeet krancim...lauliibas beerna deelj ne vienmeer ir mulkjiiba. Es, piemeeram, appreceejos it kaa saakumaa beerna deelj, jo ar savu tagadeejo viiru bijaam paziistami tikai 2 menesus, kad saprataam, ka kluusim par vecaakiem. Bet tad naaca miilestiiba. Leenaam, pakaapeniski...bet ta, ka sirds salecaas. Un tagad mees visi triis esam neiedomajami laimiigi, ka esam viens otram. Esam maza laimiiga gjimeniite. Vai 22 gadi ir maz, lai preceetos? Nee. Bet ir jaajuut jau saakumaa, speesi tu dziivot ar to cilveeku vai nee. Pie kaut mazaakaas aizdomas, ka nekas nesanaaks, nevaig meeginaat vairs taalaak uztureet siis attieciibas. UN TOMEER - beernam ir vajadziigi ABI vecaaki!!!

 guntissss 2001-08-13 16:32:31.983 
 Beidziet stresot...
 Viktors_P 2001-08-13 17:00:17.843 
 Manuprāt, tādās laulībās ļoti reti kad vecāki ir laimīgi, un diez vai tādā ģimenē bērns būs un ir laimīgs.
Es nezinu ne vienu tadu gimeni, kas izveidojas bērna dēļ, un kas būtu laimīga, vai vismaz dzīvotu saticīgi.
Es pats nāku no tādas ģimenes un mana \"pieredze\" ir diezgan liela un bēdīga, jo es esmu tās \"bērns\". Man ir par ko padomāt un ir ar ko salīdzināt, tad kad es veidošu savu ģimeni.
Bet ko lai dara ar bērnu? Atstāt to viena vecāka ziņā vai tomēr audzināt to kopīgi? Nezinu. Viss ir atkarīgs no konkrētiem apstakļiem un pašiem vecākiem: kas viņi ir, kas viņu dzīvē ir svarīgākais un pēc kādiem principiem viņi dzīvo. Tikai no vecākiem ir atkarīgs - audzināt bērnu kopā, ģimenē, kur ir vismaz savstarpēja cieņa; vai arī dzīvošana kopā tikai tā dēļ, ka ir bērns un darīt savu dzīvi neciešamu.
Tas laikam ir tas jautājums, kur konkrētas atbildes nebūs.
Tomēr es domāju, ka tam, kas radās mīlestības vai citu jūtu rezultātā - bērnam - šādās situācijās ciest nedrīkst.
Vismaz savam bērnam es tādas ciešanas kādas bija man nesagādāšu.
 dutch 2001-08-13 22:16:14.310 
 dziive ir dazhaada un katram vinja ir savaadaaka un nevienmeer tas ir atkariigs no tevis pasha reizeem liekas ka pat biezhi
 Josa 2001-08-14 08:12:02.700 
 piekriitu tev dutch (cau, starpcitu!)...nevar dot visiem vienu padomu, jo katrs cilveeks ir atschiriigs un taapat kaa visiem nevar dereet viena izmeera kurpes, taapat ari visem nederees viens padoms.
 Chipa 2001-08-14 08:32:18.577 
 Kaadam shiis lauliibas paliidz, bet ak vai, cik tas notiek reti... Pati uzskatu, ka preceeties tikai beernu deelj ir stulbums. Piekriitu Josai, ka, ja saakumaa jau shaubies, tad uzreiz ir jaaliek punkts, nav jeegas sev iegalvot, ka varbuut tomeer, varbuut kaadreiz, dziives vilciens iet paaraak aatri, lai mees ilgi uzkavetos nepareizajaas stacijaas. Esmu augusi shkjirtaa gjimenee un ne jau gjimenee, kas preceejusies jauniibas dullumaa, bet ne jau par to gribeeju teikt... peec pieredzes vienkaarshi esmu nonaakusi pie domas, ka maniem beerniem jaabuut abiem vecaakiem, miiloshiem, uzticiigiem, gaadiigiem, saprotoshiem... Sapnis,iluuzija vai naivums, nezinu, bet gribaas cereet, ka taa tomeer var buut un buus.
 proteeze 2001-08-14 15:39:15.420 
 agraas lauliibas biezhi vien ir tikai taapeec, ka ir beerns, kuram vajag abus vecaakus un normaalu gjimeni, kur uzaugt...
bet biezhi vien taas ir vecaaku spiestas lauliibas, bet protams ir arii taadi gadiijumi, ka jaunieshi viens otru miil(vai vismaz taa uzskata)un apprecas...viss jau gadaas...gadaaas, kam paveicas, gadaas, ka nee...
 kristaps33 2001-08-15 11:18:41.233 
 Lauliibas beerna deell? Pilniigi garaam , ja nav paarlieciibas par to , ka ir atrasts iistais cilveeks !!! Var taccu arii taapat dziivot kopaa .
Ja buutu mana teikssana , es noteikti pajautaatu jaunajiem , kas grib reggistreet savas attieciibas - vai vinni juutas iemiileejussies ? Pie atbildes "jaa" , nellautu preceeties !!! Slims cilveeks ( iemiileejies ir tas pats , kas slims - vinnss nespeej ne normaali straadaat , ne eest , ne domaat ...) nedriikst piennemt tik radikaalus leemumus ...
 Josa 2001-08-15 12:30:26.593 
 Kristap, bet tev nav taisniiba tomeer, jo, ja man taa kaads buutu pajautaajis, es buutu atbildeejusi "jaa", un ja tu buutu registratora vietaa un neljautu preceeties, tad es veel tagad buutu nelaimiiga. Appreceejos briidii, kad biju iemiileejusies, bet tagad taa ir parvertusies par lielu un skaistu milestiibu.
 poooh 2001-08-15 13:28:14.967 
 man gribetos zinat no kura vecuma jus domajat agras laulibas cit vel 30gados nav noliedies uz zemes un vienigais kas vinu interese ir meitenes un tusini. Bet ja šie jaunieši ajedz ko dara un kapēc ne jo tā nav nekāda izklaide un pats galvenais ja tas notiek macitāja priekša tad vispārtuir joki nekādi.
 liiguce 2001-08-15 18:53:37.733 
 JOSA: piekriitu, ka beernam buutu vajadziigi abi vecaaki, bet vai tu piekritiisi idejai par abiem vecaakiem, ja rodas situaacijas, kas traumee beerna psihisko attistiibu ?

guntissss: kursh te streso ?

kristaps33: piekriitu tavam viedoklim, bet tu domaa, ka daudzi taa prasiis saviem beerniem? vai tad nebuus situaacijas, kad vecaaki veeleesies "nogruust" beernu un tik valjaa no shii kauna - agraas gruutnieciibas ? ...

poooh: skjiet, ka par tiinjiem un/vai tiem, kas veel tikko tikko palikushi pilngadiigi ..
 Josa 2001-08-16 08:25:39.997 
 Liiguce, godiigi sakot, bernam nevaig vecakus, ja vinji nesadziivo, ja traumee taa psihi. Bet kapec vispar pieljaut tadu situaciju? Kapec to radit. Ja tinis paliek stavoklii, tad VIENNOZIMIGI tadam 16 gadigam meitukam jataisa aborts vai ari uzreiz jau jaiedzer Postinors. Tiesi tapec tagad tiek arvien vairak un vairak jaunaki un jaunaki jauniesi izglitoti par seksualiem jautajumiem. Nu padomaa, Liguce, ja tu nebutu ar bebi un nebutu preceta PILNIGI viss tava dzive butu savadak. 16 gadiigi pasi vel ir berni - vinjiem jamacas, japabeidz skola. Bet tas mazas meiteniites, kuras nez kapec lepni sabaaz rokas sanos un iestaajas pret abortiem, sagandee dziivi ne tikai sev, bet ari saviem vecaakiem un berna teeva vecaakiem. Nu kas tad ar to bernu tusees visu dienu kamer tiniite maciisies un izklaideeties gribees. Negribees izklaideeties?MELI. Tas vel ir tas vecums, kas viss nav paspeets. Kaads veel kaazas tinja vecumaa - mulkjiibas. Paies paris gadi un tie tiinji sapratiis, ka neder viens otram. Nu uz vienas rokas pirkstiem var saskaitiit taas lauliibas, kas(registreetas tiinju strapaa) bijuschas veiksmiigas. Un mulkjiibas runaa tie, kas saka, ka aborts ir slepkaviiba - ja maate pati veel ir beerns, tad nespees izaudzinaat taadu pasu beernu.
Liiguce, es zinu, ka tu ljoti miili savu meituku un tas ir pareizi...bet padomaa sirdii...vai tu nekad neesi iedomaajusies par to, cik labi buutu, ja vinjas nebuutu? VISS BUTU SAVADAK!!!Protams, ka tu tagad nevari par to objektiivi spriest...bet nu padomaa....ko tu ieteiktu meitenei, kura tinja vecumaa paliktu stavoklii - abortu vai bernu patureet?
 Runchelis 2001-08-16 16:39:43.733 
 Nov koment, bet dzive nav vienadu recepshu, bet vienkarshi dikteni gljevi un reize ari platīgi esam palikushi jaunatne.
Vienkarshi interesanti bija to visu izlasit unpasmaidiit!
 nemos 2001-08-16 16:42:11.437 
 Var būt, ka visu šo neleimīgo bērnu problēma rodas tikai nenopietnās attieksmes dēļ. Un iespējams ka labvēļi kas atvieglo nevēlamas grūtniecības pārtraukšanu vai kā citādi likvidēt nevēlamās, savas vieglprātības, sekas tikai vairo vieglprātību pret šo jautājumu. Patiesībā jau bērnam nekādā gadījumā nevaidzētu nākt šai pasaulē aiz pārpratuma, kā nevēlamam kāda procesa blakus produktam. Bērna ieņemšanai jābūt par notikumu, kurš ir plānots un gaidīts, kuram cilvēks tiek rūpīgi gatavots un kuram viņš arī pats gatavojas ar vislielāko atbildību (piem. jaunās potenciālās māmiņas rūpīgi gatavo savu organismu šim notikumam lietojot alkoholu un narkotikas, smēķējot un tādā garā).
Iespējams ka jebkuru vieglprātibas izpausmi šai jautājumā vajadzētu nosodīt visstriktākajā veidā. Es jau nemaz nerunāju par apzināta nozieguma veikšanu.
 Runchelis 2001-08-16 16:45:23.437 
 nemos paklau tu gan uzravi vai te jautajums par berniem vai laulibu ko ira, un ta nu dikteni gudri te sarakstiiji, vai tik pats neiespljausi kapostos savos gados ta muldot!
 nemos 2001-08-16 16:49:51.060 
 Ja jau nebūtu bērnu problēmas kurš tad uztrauktos par laulības problēmām. 8)
Vai laulība bez bērniem vispār ir apspriesšanas vērtas ?
 Zake 2001-08-16 17:26:32.513 
 Var buut arii lailiiba bez beerniem, bet taa ir ljoti vientulja un nav taa jaukaa prieka ko dod mazie...
[ rādu 0-20 kopā 143] nākamie >    pēdējie 10 >>

Pievienot komentāru
Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji
Kliko šeit, lai reģistrētos.
Twitter Draugiem Facebook
Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.
oHo.lv izmanto sīkdatnes, lai darbotos un nodrošinātu Tev lielisku pieredzi.
Vairāk par sīkdatņu veidiem, to izmantošanu un konfigurēšanas iespējam lasiet šeit.
p.s. Mums arī nepatīk visi šie logi un paziņojumi, bet tāda nu ir kārtība 😅