FILMAS APSVEIKUMI VĀRDA DIENAS ČATS REKLĀMA oHo.lv
Lai lietošana būtu ērtāka, lūdzu, pagriez savu tālruni!
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!

Pamats

 autors: sauljuks  lasīts 6815 reizes komentāri: 23 

Ir brīži, kad zeme zem kājām pazūd... Kad vairs nekā nav. Cilvēki turpina iet pa ielām, putni - lidot, bet man nekā vairs nav. Kā tikai sāpes. Pamats ir pazudis un tukšums nekad neko citu nenes kā vien sāpes. Mēs varam smieties, līksmot, priecāties, bet tas jau nemaina faktu.

Kas ir zeme zem mūsu kājām? Tā nav tikai pīšļi, kuros krāšņi zied ziedi tur, kur mēs to neesam iznīcinājuši. Tas ir kas daudz, daudz vairāk. Tas ir pamats. Tā ir mūsu rašanās diena. Brīdis, kad ar skaļu izmisuma saucienu par rimtās drošības zaudēšanu mēs ierodamies šajā pasaulē. Tie ir mūsu vecāki. Tā ir roka, kas palīdz mums spert pirmo soli, un drošībā slēdz mūs katrreiz, kad esam krituši. Tas ir klēpis, kas ielaiž mūs smelties spēku, lai cik lieli mēs nebūtu izauguši un lai cik tālu mēs nebūtu aizgājuši prom neatkarīgi no virziena. Tā ir māte. Un tas ir tēvs. Skarbs vārds īstajā brīdī, kas atver durvis uz to patiesību, kurai mēs gribam izlauzties cauri paši. Jo tikai paša kļūdām ir kāda nozīme. Un tā ir tēva roka, kas palīdz piecelties un mātes sirds kas piedod vispirms jau šķērslim par mūsu neprātību, bez tam mums pašiem par mūsu pārsteidzību.

Mīlestība? Tā nav tas, kas visu vieno. Tā ir pati par sevi. Tā ir visur. Un vienalga vienmēr ir pilnīgi neatkarīga. Un viss turas kopā ne jau tāpēc, ka, kā stīga cauri vijas tam mīlestība. Bet gan tāpēc, ka mīlestība spēj būt pati par sevi, neatkarīga tajā visā. Katrā sīkumā. Katrā lielumā. Neitrāla. Viena pati. Tik maza. Tik liela.

Es esmu bez pamata. Pazaudējusi mātes un tēva roku. Es eju bez zemes zem kājām. Krītu. Ceļos. Joprojām bez zemes zem kājām. Tas pamats, ko esmu radījusi pati ir kā trausls ledus. Kā ledus, kurš netur neviena svaru, bet zem kura slāpst zivis. Tātad savā ziņā stiprs. Esmu trausla. Tā es jūtos jau ilgi. Trausla. Un ļoti, ļoti nogurusi. Bez spēka. Un ļaunākais, ka bez tā spēka, kas dotu spēku atdot savu nespēku. Uzvelt to uz kāda cita pleciem. Man tas ir jānes tālāk pašai. Tas ir apburtais loks. Kā aptracis ēzelītis, kas griež riteni prom no burkāna. Kāpēc? Kāpēc es nespēju vienkārši uzticēties, atmest visu nost un ļaut kādam nest tālāk. Tāpēc, ka es neticu, ka mani nepametīs. Ja jau to izdarīja tēvs un māte. Es, kas vienmēr visus no sirds ir centusies pārliecināt, ka tikai labais, ticība tam un darbi uz to, ir dzīvošanas vērti. Es neticu! Tāpēc mans ceļš ir tikai mans. Savādāk kādā brīdī man nebūs pat tā pamata, ko esmu sev radījusi. Jo, ja es kādam to uzticēšu un tikšu pievilta, tad es būšu uzticējusi arī savu plāno ledu un pārgājusi uz kādu citu pamatu, tātad pašai savas zemes zem kājām vairs nebūs. Un man ir bail, ka otrreiz es to radīt vairs nespēšu.

Tāpēc nelauzieties iekšā manā pasaulē. Lūdzu, neesiet ziloņi trauku veikalā. Es esmu tik trausla. Esiet saudzīgi!
Dzīve, lūdzu, ļauj man nostāties uz pamata. Dzīve, lūdzu, ļauj man izdzīvot ar to, kas man ir. Dzīve, lūdzu, dod man iespēju šos abus lūgumus apvienot!
Un cik ļoti man pietrūkst draudzīgas rokas. Pleca. Man nevajag daudz. Tikai brītiņu. Sekundi. Izjust, ka mani mīl. Mīl tādu, kāda esmu. Vienkārši mīl. Ar to neatkarības pilno mīlestību, kas vienkārši ir. Pati par sevi. Ir... Tikai to pašu roku, kas pieceļ. Kas dod atelpas mirkli. Mātes klēpi, kurā vairs tikai galvu varu ielikt. Manu pamatu. Mazu gabaliņu no mana sākuma. Klusu izjūtu līmeni. Mazliet citas dimensijas. Vai tiešām tas ir tik daudz?! Vai tiešām mēs visi, kas esam viens otram apkārt esam tik ļoti lielā sirdsiltuma badā, ka nespējam to sniegt reizēm tāpat vien...
Trausla... Šodien un jau kādu laiku esmu tik trausla... Neaiztieciet mani... Neskarieties klāt! Samīļojiet mani... Ļaujiet spert soli, kur būtu zeme zem kājām... tikai vienu soli... Lai es zinu kā tas ir... lai es varu izveidot to... dodiet man sākumu... vidus un gals es pratīšu būt pati.

p.s. lūdzu visus gudros padomus paturiet pie sevi... šis te ir vienkārši kāda vakara pārdomu teksts... tā sakot, tas bija sen un nav taisnība...;)

 << atpakaļ
Komentāri [0-20]
 Homo_Ludens 2003-06-17 12:12:35.047 
 Vienkārši pārdomas :
Ar paveerstu skatu
> Pret sauli -
> Taa silda
> Tu skaties,
> Peec mirklja jau aizmirsis -
> Paaraak tuvu
> Taa apdedzina...
>
> Ar paveerstu plaukstu
> Pret seju -
> Tu skaties aciis
> Peec mirklja jau aizmirsis -
> Pirms uzbrukt
> Svesh ego
> Meerkji iemidzina....
>
> Ar paveerstu klusumu
> Pret debesiim -
> Tu skaties, Tu juuti
> Kriit lapas, kriit sniegs,
> Tikai Zvaigznes nekriit -
> Jaanjtaarpinji ne tikai Tevi
> Tajaaa nezinjas tumsaa maldina....
>
> Ar paveerstu sirdi
> Pret ego
> Pret spoguli
> Kas dziist
> Tu atver acis, Tu juuti -
> Ne jau enjgjelji
> Tie kas miil,
> Bet Tie kas starp Tevi,
> Ar Tevi buus riit...
>
 Siicumina 2003-06-18 00:40:29.110 
 Sauljuk,viss ok°°°
 TEA 2003-06-18 08:43:54.420 
 Sākot lasīt, nodomāju - kas noticis ar Sauļuku (iepriekš pārmijām pāris frāzes ar citu manu niku), bet nu mazliet sāku saprast. Nu ko - neskaršos klāt. Tikai visu to esmu izjutusi. Vecākiem vēl dzīviem esot. (Tu vienkārši to proti labi pateikt, turpretī es neesmu ar literāta dotībām.) Domāju daudziem nācies tam iziet cauri. Tikai cilv. uzskata, ka par to nedrīkst runāt. Ir jārunā !!! Vienam nevajag padomu, otrs nspēj izteikt sāpi, bet sāpēt taču sāp ? Jā. Man nācās pamatu zem kājām meklēt visu mūžu. Nupat liekas liktens mēģina man piešķiebt to "sākumu". Tagad - manos 50 !!!. tā ka - izturību un noveikšanos visiem, kam līdzīga situācija un izjūtas !
 Aciite 2003-06-18 18:25:53.467 
 ek,mees juutiigie veeziisji-es jau ar taada pati
 shadowcaster 2003-06-18 23:42:05.200 
 Patīk gan man cilvēki ar tādu raksturu (:
Nedaudz iedvesmojuma, nedaudz morāla atbalsta, pārvaret dabisko sliņķumu un viņi sakārto visu blakus esošo. Neaizvietojamie cilvēciņi sabiedrībā.
 Draugs 2003-06-19 08:48:38.903 
 Sauljuk es Tevi mīlu , mīlu to kā Tu smejies, kā skaties uz dzīvi, Tavas alkas pēc brīvības ... bet ak vai, ko dod šī mīlestība pret Tevi, ja Tu neļauj sevi mīlēt, samīļot, kaut vai līdzi just ... pietuvoties un sniegt savu plecu. Bet nu tāda ir dzīve, esmu ar to samierinājies , ticu un noveelu Tev atrast "savu" cilvēku, viņš noteikti kaut kur tepat vien ir , tik Jūsu ceļi vēl nav krustojušies. Lai Tev veicās!

.
P.S. Zinu ka nav labi, bet es atļaušos palikt anonīms
 cimicifuga 2003-06-19 12:54:39.200 
 ...cik aizkustinoši juus te sarunājaties... Sirdī un plakstos kaut kas notrīs..laikam jau par to pašu...
 TEA 2003-06-19 15:20:05.577 
  Vēlreiz parādos - kaut ko nedaprotu: kuŗš smejas, kurš apsmej, kurš vienkārši ņirdz. Aiz kāda iemesla? Pārāk labi Sauļuku pazīstat? Ea nepazīstu. Es lasu cilvēka izteikto. Neredzu neko apsmejamu. Ceru, ka vārdi sapas ar darbiem un domām. Tā, ka shadowcaster, visu cieņu Jums ir savs skats uz dzīvi, cilvēkiem un lietām . Sauļukam savs. Man arī. Vai tādēļ mazāk vietas pasaulē?
 Rego 2003-06-20 10:06:29.107 
 Labi, lai būtu kā Sauljuks vēlas - bez "gudrajiem" padomiem. Uzrakstīšu tikai pāris pasaules "gudro" atziņas. "Ja tikai savstarpējais izdevigums veidotu
draudzības saites, tad mainoties apstākļiem
draudzibas saites satruktu. Daba nespej but
mainiga, tatad patiesa draudziba ir mainīga." Cicerons.

"Pretinieks, kas atklāj mums mūsu kļūdas, ir daudz
derīgāks par draugu, kas tas slepj."
Da Vinui
"Sliktākie ianaidnieki - bijušie draugi: viņi
izdara triecienus par tavām vājām vietām, viņiem
vienīgiem ir zināms, kur tev visvairāk sāp."
Grasians
Sauljuk, lai Tev veicas - dzīvē tāpat kā veiksmes, nevar būt tikai neveiksmes. Un priecē, protams, tas, ka tas bijis sen un vairs jau nav patiesība! Novēlu Tev vienmēr sajust zemi zem kājām un nejusties vienai draugu pulkā !
 Balck_Velvet 2003-06-20 12:46:43.733 
 Sitads murgojums sen nebija lasits. Kaut ko pargudru grib pateikt, bet neka sakariga beigu beigas tur nav. Ja nu kadam uznak noskanjojums, kad gribas sevi pazelot, pagausties un nemacet sevi saskatit kljudas, tad uz prieksu. Sitas lejamgabals domats tiesi jums.
 Rego 2003-06-20 13:14:25.450 
 Balck_Velvet, atļaušos Tev nepiekrist !!!
 mause 2003-06-20 13:41:03.717 
 Salmans Rushdi --Zeme zem vinjas kaajaam--... iesaku palasiit... par to pamatu...

Prieciigus sveetkus paareejiem!!!!:))))
 nezināms 2003-06-20 15:06:26.607 
 Tieši tā - Rego ! Balk Velvet nav nācies satapties ar kaut ko līdzīgu. Vai arī bieži vien cilvēki neuzskata par vajadzīgu tādas lietas ievērot. Vienkārši kāpj pāri un viss. Bet tas jau ir tas pats, kas uzspļaut Sent - Ekziperī...
TEA
 Mazuliitis20 2003-06-22 01:14:29.763 
 Ja taas ir tavas vakara paardomas, tadsaac rakstiit graamatas, jo viens lasiitaajs tev buus vismaz.
 Aigo 2003-06-25 11:10:41.937 
 Rego & nezinaams - visu cienju Juusu attieksmei & miilestiibai pret cilveeku, autoru, "da radji boga" kaut vai Sent-Eksziperii - katram ir tiesiibas uz savu viedokli, arii Balk Velvetam.
Mause :)))))))))
 Rego 2003-06-27 09:17:31.013 
 Es taču netaisos liegt kādam balss tiesības - vienkārši uzrakstīju, ka NEPIEKRĪTU Balck_velvet!
 Aigo 2003-06-27 10:41:14.403 
 ... ir jau labi, Regoo :)
 Moatira 2003-07-01 14:08:32.903 
 oi, kur juus pesimisti rodaties?
 mazais32 2003-07-22 18:52:42.467 
 Saulluk- super!!
cilveekam ir jaizsaka kas vinnam sap un ka vinnam ir , ja klusesi tad labuma nebuus ne tev ne arii kadam citam . man prieks ir par teviim ka tu vari pateikt kas tev ir uz sirsninnas !!!!!
turies vis buus kartiibaaaa.
 Tifanija 2003-07-25 23:30:03.420 
 savdabigi...
[ rādu 0-20 kopā 23] nākamie >    pēdējie 10 >>

Pievienot komentāru
Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji
Kliko šeit, lai reģistrētos.
Twitter Draugiem Facebook
Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.
oHo.lv izmanto sīkdatnes, lai darbotos un nodrošinātu Tev lielisku pieredzi.
Vairāk par sīkdatņu veidiem, to izmantošanu un konfigurēšanas iespējam lasiet šeit.
p.s. Mums arī nepatīk visi šie logi un paziņojumi, bet tāda nu ir kārtība 😅