FILMAS APSVEIKUMI VĀRDA DIENAS ČATS REKLĀMA oHo.lv
Lai lietošana būtu ērtāka, lūdzu, pagriez savu tālruni!
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!

Vēlos būt brīva...

 autors: DAMITE18  lasīts 8750 reizes komentāri: 52 

Pasaule ir tik liela, un cilvēku taja tik daudz. Dažbrīd jūtos pavisam viena šajā šausmīgaja pasaulē, kur diez vai vēl ir kāda iespēja uz labojumiem. Un tomēr atklājas, ka neesmu viena. Esmu citādi domajoša, ar citādu skatijumu uz dzīvi. Bet neesmu vienīgā. Izrādās, ka tādi indivīdi ir vairāki.

Nevaru sev atrast īsto vietu. Vienu brīdi esmu tāda, nākamo-jau pavisam cita. Tā nu es mētājos pa visu šo plašo pasauli, meklēju sev līdzīgos, meklēju garīgo līdzsvaru. Ir tik jauki un interesanti dalīties savās nestandarta pārdomās un izjūtās ar cilvēkiem, kas tevi patiesi saprot…… Jo nav jau daudz tādu, kas saprot.

Pasauli es uztveru reāli un pieņemu to ar visiem tās labumiem un ļaunumiem, bailēm un skaistumu. Nekas šajā pasaulē nav lieks. Nekas un vienlaikus arī viss. Ikdienišķās, pasaulīgās lietas jau kļūst apnicīgas un neievērojamas. Cilvēki alkst pēc kaut kā jauna, neparasta, neizskaidrojama. Jo tad dzīve kļūst interesantāka.

Kā gribas būt brīvai, neatkarīgai un izrauties no šīs pelēkās ļaužu masas. Reizēm paveras iespēja, bet reizēm tā tiek liegta. Būtu brīnišķīgi sākt visu no gala, pagriežot laiku atpakaļ.
Tehnika un daudzas ikdienišķas lietas cilvēkus ir padarījušas gandrīz par robotiem. Viņi vairs neko nejūt, akli seko tam, ko viņiem iestāsta. Viņu apziņa snauž, viņi domā tikai labas lietas, un valda bara instinkts. Tas viss var novest pie pasaules gala…. Bet var arī cerēt, ka tad sāksim visu no sākuma. Katrās pārmaiņās ir kaut niecīga cerība, ka tās visu vērsīs uz labu. Jo es vēlos būt brīva…..

 << atpakaļ
Komentāri [0-20]
 Youth 2003-02-06 10:54:51.747 
 maza skukja fantaazijas.
melns kovaarnis seedeeja kokaa un keerca :"esmu balts, esmu balts"
 invest@one.lv 2003-02-06 11:07:09.547 
 Kas gan mainiisies, ja saaksi visu no gala ?! Vai tad esi jau tik daudz kljuudas pielaidusi? Saakot no gala, buusi atkal turpat un tadpat. Ja nevari atrast gariigo liidzsvaru, meklee probleemu sevii. Pakljauties bara instinktam vai nee, arii ir tava privaata dariišana. Taapat kaa atrasties vai neatrasties peleekajaa ļaužu masaa (kas tev liedz kljuut par spiidekli?). Cereet uz pasaules galu (apokalipsi)buutu gan riskanti, gan muļķīgi, jo kur ir garantija, ka peec taas buus labaak (ja vispaar kautkas buus). Ja tev ir probleemas sevi realizeet Seit un tagad, pasaules gals to neatrisinaas:((
 Veritus 2003-02-06 16:34:26.577 
 Brīvs cilvēks ir tas, kas ir brīvs savā izvēlē:
- ja tu esi skolēns - būs tev dzīt galvā IzM apstiprināto mācībprogrammu (trešklasniekiem, piemēram, bija jāmācās "...Kur pulcējuši eņģeļus" - nezinātājiem paskaidroju - tas ir fragments no arhaiskā valodā sarakstītās baznīcdziesmas "katķisma" "Balts sniedziņš krīt uz skujiņām..." (labāk nebūtu uzzinājis, kas tur nāk tālāk... >?x )
- ja tu esi strādnieks - būs tev astoņas stundas dienā sviedrus liet vai papēžus laizīt un bikses deldēt;
- ja tu esi priekšnieks - būsi visu laiku pienākumu spīlēs (ko pats nemaz neizvēlējies - a ko darīt - dzīve tāda! ... )
- ja tu esi dumjš, tev vispār nav izvēles, jo tu vienkārši tās nepazīsti
- ja gudrs - nav brīvības, jo jau laikus zini, ar ko beigsies viss jaunais...

Allaž ir iespēja mesties no vienas pozīcijas otrā un sāk "jaunu dzīvi" :)

Lai veicas!

"Katru rītu es, atgriežoties no sapņu pasaules, piedzimstu no jauna. Jūtos kā no jauna piedzimis."

Protams, bērnišķīgi.
 zairo 2003-02-06 20:42:23.123 
 ->Youth&Veritus
Sakiet, bērnišķīgi? Var jau būt...
Bet domāju, ka visi reiz iziet tam cauri. Domāju, ka tā ir viena no zīmēm, ka cilvēks sāk pamazām "nogatavoties". Savas vietas meklēšana, tb. sevis meklēšana, ir apstiprinājums tam, ka esi sācis domāt par kaut ko vairāk kā tikai drēbes, paika un jaunākā modeļa mobilais.
Es domāju, ka ikviens noteiktā dzīves posmā jūtas nesaprasts. Tikai tagad man šķiet, ka nevis mūs nesaprot citi, bet gan mēs paši nesaprotam sevi. Vienkārši tas ir tāds paša sevis izzināšanas un iepazīšanas laiks... Kad nonāksim skaidrībā paši ar sevi, tad arī kļūsim citiem saprotami.

Personīgi man šīs sajūtas nav svešas. Ik pa laiciņam arī vēl tagad uzplaiksnī kas tamlīdzīgs, bet, man šķiet, ka problēma nav apkārtējā "pelēkajā masā", bet gan sevī jāmeklē. Šī NESAPRASTĀ sajūta, manuprāt, ir signāls, ka jāatrod atbildes pašam par sevi un priekš sevis.
Ir pasakaina sajūta no rīta pamosties ar SKAIDRU APZIŅU..!
 Youth 2003-02-07 10:38:40.467 
 >zairo
tev tieshaam ir taisniiba. arii es reiz taa jutos (vismaz rakstiiju, ka taa juutos). bija laiks,(kad veel maaciijos vidusskolaa) kad es domrakstos rakstiiju liidziigi. aizvainotais, nesaprastais, nenoveerteetais, cietsirdiigie, pavirshie, launie. toreiz man patika savi domraksti, arii atziimes bija labas (8, 9, ne zemaak). kaadu laiku viss bija ok: pats apmierinaats, atziimes labas. bet laiks gaaja, paaugos (varbuut arii praataa pieneemos) un man saaka likties, ka ar tiem domrakstiem nav kaut kas kaartiibaa. es vairs negribeeju taa rakstiit, vienalga ko rakstiit, vienalga kaa, bet vairs ne taa. rakstiiju arii savaadaak (tas nenoziime, ka labaak; dazkaart galiigos aarpraatus), atziimes bija 5,6 (7-sasniegums), par aarpraatiem arii nesekmiigas gadiijaas, bet es zinaaju, ka vairs nekad nerakstiishu (negribu rakstiit) kaa ieprieksh.
tas nav nekas slikts, ka kaads taa raksta (pienemu- arii juutas), bet man tas atsauca atminaa kaadreiz izieto, jau bijusho.
 nezināms 2003-02-09 15:27:18.293 
 j
 nezināms 2003-02-09 15:27:22.577 
 j
 nezināms 2003-02-09 15:27:25.247 
 j
 jjj 2003-02-09 15:27:25.763 
 j
 nezināms 2003-02-09 15:41:34.450 
 Katrs no mums kaut ko visu dzivi mekle un mekle pat isti nezinot ko mekle, ja tu nodzivo dzivi un nesi atradusi mekleto tad dell ka cilveki vispar dzivo, del iluzijas.
 PitonsO 2003-02-10 01:18:25.623 
 briiviiba un izveeles tiesiibas - vot taa ir veertiiba, tam var daudz ziedot

tikai briiviiba ir plashs un vienlaiciigi shaurs jeedziens shoreiz
 Neticigaa 2003-02-10 18:33:03.513 
 DAAMIITE un kas apgalvo ak tu tagad neskrien tieshi peleekaja aviruaakuma,a tik taadelj, ak kaads tev ir apgalvojos, ka tu neesis avadaaka. Un galu gala vai atd tev navvienalga ko citi saka, kaaid citi ir, ka vien tev ir labi, jo dziivee tas ir gfalvenais, nevis censties poieraadiit savu atshkjiriibu bet gan buut taadam ka apsham patiik, juo shii pieraadiishana galaa vai izveersties par slimiigu tieksmi vienkaahri atshkjirties un ta avr pazaudeet pat vistuvaakos un patiesaakos draugus...
 Adatainais Runcis 2003-02-14 15:26:13.513 
 DAMITES18 ceriibas uz pasaules galu nemaz nav tik neiespeejams piepildiit! Juus jau ziniet par ko es runaaju...
Diez vai peec tam buus iespeeja saakt "visu no jauna", vienkaarshi nekaa nebuus, viss buus miris - muus visus ieskaitot!

 JaneXz 2003-02-14 23:21:49.153 
 Reizem liela pratuljoshana ne pie kaa laba nenoved... Un shiis fraazes "..velos but briiva..", "..velos atskirties.." vel vairak padara autoru pei skaitaamu pie vinjapraat peleekaas lauzju masas, jo tas jau lidz nelabumam ir dzirdets, lasits un justs... Man ir jautaajums: No kaa tad ir jaaatbriivojas?
 vijole 2003-02-17 19:28:49.030 
 To JaneXz:No kaa jaaatbriivojas? No nepanesamaam SAJUUTAAM.
 serx 2003-02-18 17:23:11.047 
 ...kam taas visas stulbaas psihologu runas..?:_)
 xylem 2003-02-19 08:39:25.810 
 saac dziivot, realizee savus sapnjus, pl atb priv:)
 Nastja 2003-02-19 17:25:41.797 
  Vot ko es tev pateik6u: es arii kluvu par robotu, jo neko nejuutu. Ta4u taada es kluuvu, jo bija paaraak daudz izjuutu: miilestiiba, naids,.... u.t.t. Es atmetu visu: maaciibas, draugus, radiniekus. Es sapratu, ka mani vairs nekas nespeej apvainot; es vairs nevaru miileet!!!
Saakumaa tas bija jautri, bet veelaak... Diemzeel man tas nepatika. Es neko nejuutu. Pat saapes... Tas man bija jauns... Tagad es gribu atgriezt laiku atpakal, bet vairs nevaru! Nevaru taa, ka nevaru miileet un buut miileetaj!


Taa bija mana lielaakaa kluuda... Lielaakaa manaa dziivee!!! To vairs nedriikst labot. Tu veel gribi saakt visu no saakuma? Ja tu esi ar mieru- tad tu esi slulba (atvaino, es negribeeju); ja nee- apsveicu!!!
Tas ir loti gruuti! IR LOTI GRUUTI SEVI PAARVEERST, BET VEEL GRUUTAAK TAA DZIIVOT... UN VISLAUNAAKAIS, KA TU NEVARI LAIKU ATGRIEZT!
 Jose_ 2003-02-22 18:27:38.093 
 Besii aaraa, ka lielaakaa dalja cilveeku ir vienaadi-domaa vienaadi, visu dara vienaadi savaa ierastajaa rezjiimaa. Taa arii nekur nevareeja shitaa izteikties, uzreiz tiktu uzlikts ziimogs:vinja ir NENORMAALA. So..wha? nu labi, man arii nepatiik, ka es nevaru izveeleeties vienalga ko no vienalga kaa. Pretiigi. Kautvai par stilu runaajot. kapeec vienu dienu es nevaru buut metaaliste, otru dienu vazaaties apkaart plataas bixees, treshajaa dienaa staigaat augstpapeezju kurpiitees ar klasiska stila dreebeem un ceturtajaa dienaa uzvilkt dreebes, kuraas vienkaarshi cilveeks ir parasts un juutaas eerti? Kapeec taa nevar dariit? Nu jaa, buutu es gudraaka, neuztrauktu mani citu cilveeku domas. Tad vareetu dariit visu, ko gribaas. Nu taa es iisteniibaa arii daru, bet ir apnicis..APNICIS tas, ka citi vienkaarshi ir..tik aizspriedumaini un nesaprot ne manu stilu, ne arii to, ko es domaaju. Luuk piemeers: peec jaunaa gada iestaashanaas es un veel viens cilveex, saakaam uzvesties taa, kaa ir vislabaak..vislabaak mums-briivi, teicaam visu,ko domaajaam. Peec paaris dienaam jau ir pakliidushas baumas, ka mees esam narkomaani, tuseejam ar greizajiem cilveekiem, katru dienu ierodamies skolaa sanarkojushies. Nu ja godiigi, man shaada situaacija diezgan patiktu :D Bet tie, kuri bez pamata shitaa padomaa tikai taadeelj, ka..blaa blaa.Tas ir absurds. Jaa, tagad pat skolaa nedriixt izteikties ar savaam domaam :) Vismaz aagenskalna gjimnaazijaa nedriixt. Tas kaa tu domaa, ir nepareizi! pareizi ir tas, kaa domaa, nevis zin skolotaajs :P uzraxti domraxtu, dabuu 2, jo redz skolotaajs taa nedomaa :P Tas mani pat uzjautrina. Nu lab, par to buus gana, bet vajadzeetu veel ko pateikt shajaa lietaa. Taatad buutu laikam jaasecina, ka paareejie ir pie vainas par to, ka citi nevar izpausties taa, kaa gribeetos. ZB taas klasiskaas, balinaataas blondiines, kuras reec aciis skatiidamaas par tiem, kuri nav kaa vinjas. Cilveeki, atziistiet, tas tachu ir ANAALI. Es atvainojos..
 Kare@3arodskola.lv 2003-02-24 14:18:10.827 
 Sac visu no gala kaa visi parastie,briviba nav nekas slikts ja tikai nejuties vientuls.
[ rādu 0-20 kopā 52] nākamie >    pēdējie 10 >>

Pievienot komentāru
Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji
Kliko šeit, lai reģistrētos.
Twitter Draugiem Facebook
Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.
oHo.lv izmanto sīkdatnes, lai darbotos un nodrošinātu Tev lielisku pieredzi.
Vairāk par sīkdatņu veidiem, to izmantošanu un konfigurēšanas iespējam lasiet šeit.
p.s. Mums arī nepatīk visi šie logi un paziņojumi, bet tāda nu ir kārtība 😅