FILMAS APSVEIKUMI VĀRDA DIENAS ČATS REKLĀMA oHo.lv
Lai lietošana būtu ērtāka, lūdzu, pagriez savu tālruni!
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!

Starptautiskās attiecības

 autors: Sabiine  lasīts 7329 reizes komentāri: 65 

1994.gada oktobra beigas. Ar kori esmu Spānijā, lai piedalītos starptautiskā konkursā, bet ne jau par to ir mans stāsts. Stāsts ir par mīlestību, par savādu mīlestību. Varbūt par tādu, par kādu raksta grāmatās. Viņš bija astoņus gadus par mani vecāks. Iepazināmies, kad ar kori devāmies uz konkursa noslēguma balli. Ievēroju viņu jau pašā sākumā, kad viņš ar citiem spāņiem iekāpa autobusā, lai dotos uz balli kopā ar mums. Gara auguma, tumšiem matiem, tumšām acīm. Spānis. Teikšu godīgi, nav grūti iemīlēties tik izskatīgā puisī.

Liekas, ka tas bija tikai vakar, kad šķīrāmies tikai pēc dažām kopā pavadītām dienām. Bet tā bija mīlestība; varbūt no pirmā acu uzmetiena. Raudāju visu atpakaļceļu uz mājām. Pēc tam sekoja telefona zvani, vēstulītes, kuras neesmu izmetusi vēl šodien. Tad sarakste pārtrūka. Vienkārši bija ļoti grūti uzturēt kontaktus, jo mūs šķira attālums, naudas problēmas utt.

2000.gada jūlijs. Atkal ar kori dodamies uz konkursu Spānijā, tajā pašā pilsētā. Esmu jau pirms mēneša izsūtījusi vēstuli uz Spāniju savam neaizmirstajam spānim. Ceļš līdz Spānijai man bija trauksmes un gaidu pilns. Nekādi atgadījumi ceļā nespēja novirzīt manas domas no iespējamās tikšanās. Sāpīga gaidīšana. Tik ļoti sāpīga, ka nespēju vairs ne ēst ne gulēt.
Tiek sasniegts galamērķis, nodziedāts konkurss, daži koncerti. Šausmīga sajūta visu laiku starp cilvēkiem meklējot pazīstamo spāņu puisi. Man jau sāk griezties galva, liekas, ka visi cilvēki ir vienādi. Es baidos, ka pēc sešiem gadiem varētu viņu pat nepazīt. Varbūt viņš ir precējies, varbūt par mani vispār aizmirsis. Bailes no skarbās patiesības ir atņēmušas man dzīvesprieku. Domas lido tikai ap viņu vien.

Pienāk pēdējais koncerts, vēl dažas stundas un man kopā ar kori jāsēžas autobusā, lai brauktu uz mājām. Pēdējā dziesma, koris noiet no skatuves. Es eju pēdējā. Acis jau pildās asarām. Te pēkšņi es uzgrūžos milzīgam rožu pušķim. Neko neredzošām acīm atvainojos un steidzos ātrāk nokāpt no skatuves. Stipras rokas sagrābj mani, spiež sev klāt. Es paceļu acis un man liekas, ka šis nu ir tas brīdis, kad varētu mirt no laimes. Viņš, tomēr viņš ir atbraucis!
- Piedod, ka agrāk nevarēju atbraukt, - Tomass skatās uz mani tik savādi, jūtu, ka viņa augums trīc.
- Nekas, es tāpat nespēju noticēt, ka redzu tevi, - saku tik klusi, nespēju parunāt, tā sajūta vienkārši nav vārdos izsakāma.
Viņš ved mani cauri visai koncertzālei, kora meitenes smaida, jo viņas jau zina, ka Tomass jau pirms koncerta ir sarunājis, ka es uz Rīgu lidošu dažas dienas vēlāk, arī manas mantas jau no autobusa ir izņemtas. Bet es par to nemaz nedomāju, es ļaujos mirkļa burvībai.
- Kurp mēs ejam? -jautāju
- Uz vietu, kur pavadīju visus šos sešus gadus, kad man bija grūti, kad domāju par tevi, - noslēpumaini atbild Tomass.

Mēs steidzamies caur tumsu, steidzamies, it kā varētu kaut ko nokavēt. Man vēl jo projām mugurā skaistā vakarkleita - koncerttērps, un rokās lielais rožu pušķis. Mūsu rokas sadotas kopā tik cieši, ka delnās asinis pārstājušas riņķot. Mēs nerunājam, mēs skrienam. Kurp, es to vēl nezinu. Tālumā dzirdamas viļņu šļakatas, tas ir okeāns. Mēs traucamies lejup pa garām kāpnēm un nonākam okeāna malā. Riet saule. Viļņi šķeļas pret netālu esošajām klintīm. Mēs skrienam ūdenī. Apstājamies, kad jūtam, ka ūdens jau sniedzas mums virs potītēm. Stāvam viens otram pretī, es redzu Tomasa acīs asaras
- Es vairs necerēju tevi satikt. Man bija bail tev rakstīt, jo domāju, ka esi mani aizmirsusi, - Tomasam aizlūzt balss.
- Es vienmēr esmu par tevi domājusi, ilgojusies pēc tevis. Es nekad nespētu tevi aizmirst. - arī es raudu. Bet tās ir laimes asaras.
Viņš piekļauj mani sev klāt, mēs ejam gar krastu. Apsēžamies uz kāda liela akmens. Saule jau gandrīz iegrimusi jūrā, tas ir skaistākais, ko jebkad esmu redzējusi. Vējš pieņemas spēkā. Te pēkšņi sāk līt, mēs skrienam.
-Tomas, mums jādodas atpakaļ uz pilsētu, mēs galīgi samirksim, - es saku.
- Pacieties, drīz būsim sausumā.
Mēs skrienam augšup pa kādām trepēm, kuras līdz šim nebiju pamanījusi. Priekšā liela māja. Tomass mani paņem uz rokām un nes pēdējos pakāpienus līdz mājas durvīm.
- Tomas, kam ir šī māja? - jautāju.
Viņš man netabild. Kad Tomass atver durvis, mēs ejam iekšā.
- Tā ir mana māja, es uzcēlu to tad, kad sapratu, ka mieru sevī es varu rast tikai okeāna krastā,- saka Tomass, - man tik ļoti tevis pietrūka.
- Vai vēlies apskatīt māju? Bet vispirms pārģērbsim sausas drēbes.
Tomass aizsteidzas un pēc mirkļa atgriežas ar diviem peldmēteļiem rokās.

Mēs pārģērbjamies. Tad kāpjam uz mājas otro stāvu.
Redzu daudzas durvis un man patiesi interesē, kas atrodas aiz katrām no tām. Tur ir darbistaba, viesistaba, kamīnzāle un vēl dažas istabas.
Tad mēs ejam pa mazu šauru gaitenīti, kura galā atrodas vēl kāda istaba. Dzirdu, ka aiz šīs istabas durvīm skan klusa mūzika. Tomass noslēpumaini ver durvis vaļā un pats paliek stāvot uz sliekšņa. Es ieeju iekšā un nu man viss kļūst skaidrs. Pie sienas ir palielināta mana fotogrāfija gandrīz pa visu sienu, citas fotogrāfijas izvietotas kur nu kurā. Pār krēslu pārmests man vecais džemperis, ko pirms sešiem gadiem aizmirsu kādā bārā, kur bijām kopā. Uz galda liela lādīte ar visām manām vēstulēm. Tikai tagad saprotu, kas tā ir par dziesmu, kas skan. Dziesma, kas toreiz bija mana mīļākā dziesma, toreiz pirms sešiem gadiem. Liekas, ka esmu atgriezusies pagātnē. Tomass stāv pie durvīm un vēro mani. Nespēju saprast, kā var būt pasaulē tāda mīlestība. Es redzu plauktos grāmatas. Visas manas mīļākās grāmatas, tikai angļu valodā. Es apgriežos un skrienu pie Tomasa. Apskauju viņu, raudu, jo nekad neesmu izjutusi ko līdzīgu.
- Kāpēc tu to visu darīji? - jautāju
- Es gaidīju tevi. Būtu gaidījis kaut visu mūžu. Šī ir tava istaba, kur katra lieta man atgādina par tevi.
- Ak Tomass, - es nopūšos un piekļaujos viņam ciešāk klāt. Paveras Tomasa peldmētelis un uz viņa kakla es pamanu ķēdīti, bet uz ķēdītes…mazu sudraba gredzentiņu, kuru pati iekāru šajā ķēdītē pirms sešiem gadiem…

Īstenība vai sapnis. Neteikšu. Jo man bija prieks dalīties tajā ar kādu. Raudāju to rakstot. Varbūt citiem arī tas sagādās prieku. Tas ir kaut kas tāds, ko nemaz nevar īsti aprakstīt, sajūtas, kas mani pārņem skatoties vecas fotogrāfijas, kuras uzņemtas pirms sešiem gadiem Spānijā, lasot vēstules, kuras domātas tikai man.

 << atpakaļ
Komentāri [0-20]
 chimaera 2002-08-12 17:53:16.000 
  Ja sapnis, tad tev vajadzētu pie rakstīšanas ķerties nopietni.:) Ja īstenība, tad tev jau ir paveicies, jo daudzi citi tā arī nodzīvos visu dzīvi, neko līdzīgu neizjutuši.
Es saprotu katru tavu teikto vārdu, jo esmu pārdzīvojis līdzīgas izjūtas. Arī mana skaistākā dzīves diena saistās ar meiteni no ASV, kuru satiku Karību jūras salās un pavadīju kopā neaizmirstamas stundas (jā, diemžēl tikai stundas!). Atšķirībā no tevis, mana atgriešanās bija pēc 6 mēnešiem, nevis gadiem un bija daudz skumjāka.
Esmu redzējis ļoti daudzus jauktos pārus un varu teikt, ka 9 gadījumos no 10 tie ir lemti neveiksmei. Galvenokārt kultūras atšķirību dēļ.

 Gr3y 2002-08-12 18:19:25.670 
 Par ko tad sapnjo nabaga latvieshu meitenes? Par karstasiniigu spaani, kas uzceelis maaju okeaana krastaa ar daudzaam jo daudzaam istabaam. Kas atnaaks un ieliks mazajai latvieshu meitenei visu rokaas, daavinaas tai milziigu rozhu pushkjus un dievinaas vinju ar visiem vinjas latvieshu meitenes truukumiem.
 Veritus 2002-08-12 18:22:23.890 
 "Visskaistākie sapņi ir tie, kas nav izsapņoti līdz galam": Mazajam Princim teica Krītoša Zvaigzne. "Pēc mirkļa manis vairs nebūs, tā pat, kā pirms mirkļa biju tikai nomaldījies asteroīds. Bet tagad es palikšu ar Tevi. Tu mani nelūdzi, negaidīji, nepieradīnāji. Es neko nesveru, bet daļa Tavas sirds turpmāk allaž aizdegsies, atceroties šo nevienam nevajadzīgo Krītošo Zvaigzni..."
- Kas ir skumji, tad tas, ka zvaigznes krīt tikai vienreiz. Nevajag pārāk aizrauties ar krišanu un atmiņām, Sabiine! Kas viegli nācis - viegli iet un nekad nemēģini piešķirt svaru, apgrūtināt atmiņas par Degšanas Spožumu. Tā vēlāk var sačakarēt visu dzīvi. Pats esmu izmēģinājis.

Vieglu prātu visiem!
 Veritus 2002-08-12 18:24:13.200 
 Arī Gr3y taisnība. :)
 in-depth 2002-08-12 21:04:14.200 
 Tas ir gana romantiski, bet liekas, ka tieshaam - izsapnjots... Un kaadeelj tad latvju meitas nevar iemiileet arii kaadu latvju puisi (savaadaak ejot pa vecriigu tik skaties, ka vairums tik uz aarzemniekiem kritushas - skumiigi...)
 skaabe@yahoo.com 2002-08-13 09:05:41.903 
 ..........mjaaaa, mana draudzene arii dziivo gandriiz 3000 km attaalumaa, vienalga kautkaa jau kapeiku sagtrabinaat var lai vismaz pa vidam var saskriet.........
 sauljuks 2002-08-13 09:14:40.187 
 ....tas laiks, kad pasakaam ticeeju, ir pagaajis...:)))
 Andrs 2002-08-13 09:21:09.717 
 Jauks pastaasts.:)) Varbuut kas liidziigs arii citiem atgadiisies, lai vareetu tik pat jauki uzrakstiit.:))
..Vispaar jau veelams, lai uzrakstiitais sasniigtu normaala romaana apjomu, jo taas jaukaas esejas, tik aatri beidzas!:(
Katram schaadas miilas ainas nenoveelu, tacju liidziigas emocijas gan.:))
 sheila 2002-08-13 09:56:55.263 
 Ne jau meitenes uz arzemniekiem kritušas, bet ārzemnieki viņām pievērš uzmanību, atšķirībā no vietējiem vīriešiem, kas zina, ka ir mazākumā un anyway tiks savākti, pat ja necentīsies.
Veritus - par to zvaigzni... labais teksts...
 simpatisks 2002-08-13 10:14:23.077 
 Neko gudru negribu teikt:)
 nezināms 2002-08-13 13:37:02.750 
 To otro dalju buutu gatavas piedziivot lielaakaa dalja latvieschu koru un deju kol.meitenes Nevienam jau nav noslepums, ka karstasiniigie silto zemju skaistulji sagaidit vien nevar kartejo koncertu - tik patiesa ir vinju kaisle un miilestiba. Ir dzirdets arii, ka schii saucamaa milestiba ir piedzivota diezgan vardarbigaa veidaa....
Otraa dalja buutu daudz romantiskaaka, ja risinatos "vieteejos uudenjos". Iedomajies - latvju puisis, majaa juras krastaa, uz rokam un ar gadiem - skaisti.
Pat neticas, ka tada romantika spej musdienas dziivot! Lai Tev veicas!
 saulespukje@e118.lv 2002-08-13 14:09:41.420 
 Ja tas ir tikai staasts, tad tas gan vairaak liidzinaas ilgaam peec taa visa, bet ja taa ir patiesiiba, ceru, ka Tai nav nosaukums "..ar asaraam aciis mees skjiiraamies, lai nekad vairs netiktos. Bet es vinju miileeshu muuzhiigi"...
 amanda:) 2002-08-13 21:19:33.217 
 Skaisti... Neticami.. Varbuut arii apskauzhami... nezinu...
 [ENDOS] 2002-08-13 21:56:49.000 
 Domaaju, ka neizsapnjots sapnis - proti veelamais tiek pasniegts par realitaati.... taa nu rodas prozaikjes un dzejnieces .. parbaudiits:)
 ladyice 2002-08-14 00:13:16.840 
 Sajuuta bija taada ka lasiiju kaadu romaanu ar paarsaldinaatu romantiku, man nepatiik paarsaldinaata romantika un kaut kaa neticas ka taa buutu iisteniiba, bet ja bija tad man prieks ka kads ir laimiigs :)
Par taam latviesu meiteneem un aarzemniekiem...nu nezinu, vinji tik ljoti pieveers mums uzmaniibu un nenoliedzu ka tas ir patiikami, bet tajaa pasaa laikaa vinji kaa viiriesi personiigi man nepatiik un tomeer labaak palieku pie latviesu dzekiem, un es neesmu taada vieniigaa to varu apgalvot.
tikai latviesu puisi ne vienmeer muus noveertee, nav runa tagad par to ka mees sagaidiitu kaut ko nebijusu bet tiiri elementaaraa veidaa reizeem uzmaniiba nenaak par sliktu:)
 Danielle 2002-08-14 10:59:25.840 
 es tikai nesaprotu, ja miilestiiba taaada kaa tu raksti, tad ko tu dari Latvijaa??????????????????????????
 Veritus 2002-08-14 15:20:15.250 
 he-he... sheilai,-
"... Kā pazaudēts balons kuļos debesīs Tavās. /
Nezinot, vai kāds(-a) mani savāks..."
:))
Par mīļiem vārdiem mīļš paldies! :)
Gribi pilnu dzejolīša tekstu?
 nezināms 2002-08-15 09:40:39.123 
 Bet kapec tad tu nepaliki pie miljota Spanja, bet njemies she pa Oho?
 Medrese 2002-08-16 12:30:02.797 
 Veritus Tu maaki kolosaali atrast iistos tekstus, bet nepiekritiishu tam par atminjaam. Jaa aizrauties nevajag, bet atminjas ir skaistas, lai kaa ir bijis jebkura miilestiiba ir skaista, ja arii beigas nav kaa pasakaa. Kaa es to zinu? Diemzheel arii no personiigaas pieredzes.
Sabiine turies pie savas skaistaas Miilestiibas - vienalga vai izsapnjotas vai iistas.
 seskis 2002-08-16 14:57:59.263 
 Paaraak skaisti izklausijaas lai buutu taisniiba, bet, nu.... kas zin! Lasiit bija interesanti!
[ rādu 0-20 kopā 65] nākamie >    pēdējie 10 >>

Pievienot komentāru
Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji
Kliko šeit, lai reģistrētos.
Twitter Draugiem Facebook
Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.
oHo.lv izmanto sīkdatnes, lai darbotos un nodrošinātu Tev lielisku pieredzi.
Vairāk par sīkdatņu veidiem, to izmantošanu un konfigurēšanas iespējam lasiet šeit.
p.s. Mums arī nepatīk visi šie logi un paziņojumi, bet tāda nu ir kārtība 😅